Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ezt hogy kell megoldani?

Ezt hogy kell megoldani?

Figyelt kérdés
2011. nov. 20. 11:33
 1/6 A kérdező kommentje:
Szorzattá alakításból írunk és nagyon nem értem.Itt egy példa: [link]
2011. nov. 20. 11:34
 2/6 anonim ***** válasza:

Kiemeljük az lnko-t -> 17ab^4


17ab^4(a^3b+a^2b^2-2)


Visszaalakításnál számot számmal, hatványt hatvánnyal szorzunk.

2011. nov. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
NEm értem.nemértemnemrétemn....wáááá,,,utálom a matekot!!!!!!!!
2011. nov. 20. 11:48
 4/6 anonim ***** válasza:

A 2-es válasz hibás!

17*a*b^4*(a^2*b + a*b^2 - 2)


^ = ez jel és a kötetkező szám jelenti, hogy hányadik hatványon van az a vagy a b.

Ki kell emelni azokat a tagokat, amelyek az összeg mindegyik részében megvannak:

A számok közül az összeg mindegyik tagja osztható 17-tel, az a-k közül mindegyik tag osztható a-val, a b-k közül mindegyik tag osztható b^4-nel. Ezt kiírod az elejére:17*a*b^4* Mivel ez az összeg mindegyik tagjában megvan, megnézed darabonként melyikben mennyiből mi van, mivel kell ezt megszorozni, hogy az eredetit kapd vissza. Hatványokat pedig úgy szorzunk, hogy a kitevőket összeadjuk. Tehát a-ból úgy lesz a^3, hogy megszorozzuk a^2 -tel. Az a kitevője egy mert a az elsőn az megegyezik önmagával: a^1 * a^2 = a^3 (1+2=3) b^4-ből úgy lesz b^5, hogy megszorozzuk b^1 - nel, azaz b-vel. 17 szerepel az első tagban, azaz egyszer van meg, de ezt nem írjuk ki, így lesz a zárójelen belüli első tag: a^2*b és így tovább a másik két taggal is.

2011. nov. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Most látom, a zárójelen belőli tagból is ki lehet emelni a*b-t: Így tehát az egyenlet szorzattá alakítva:

17*a*b^4*(a*b*(a + b) - 2)

2011. nov. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Bocsáss meg későn vettem észre a válaszodat.Azóta írtam és 3-mas lett.Hát lehetett volna jobb is,de legalább 2 jeggyel jobb mint az előző.Válaszodat természetesen felpontozom!
2011. nov. 24. 17:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!