Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az érdekelne, hogy vajon ha...

Vígh André kérdése:

Az érdekelne, hogy vajon ha elkezdenénk érmét dobálni, és fogadni rá vajon fej lesz-e vagy írás, és lenne nálunk erre a fogadásra 25 egységnyi tétünk, vajon milyen valószínűséggel veszítenénk el az összes tétet?

Figyelt kérdés
Feltéve ha egyesével rakjuk fel, és ha nyerünk akkor visszakapjuk az egységnyi tétet és kapunk még egy egységet. Tisztában vagyok vele, hogy végtelen próbálkozás után előbb-utóbb biztosan elveszítjük ezt a 25 egységet, de érdekelne hogy ez hogyan működik a gyakorlatban.
2011. dec. 7. 18:37
 1/8 anonim válasza:

Minden dobásnál 51% az esélye annak, hogy az a fele lesz az érmének, ami dobás előtt felül van.


De ha ügyes a feldobó akkor manipulálni tudja a dobást.

2011. dec. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha valoban 50-50% a kimenetek valoszinusege, akkor elmeletileg nem kellene a tokenek valtoznia.


Ha veges a toked (25 egyzeg), akkor vegtelenszer feldobva a penzt lesz olyan hosszu nyeretlensegi szeria, hogy elveszitsd az osszes lovet. Minel tobb a toked, annal valaszinutlenebb ez az esemeny.


Mivel ez stabilan 50-50% hasonloan a ruletthez, ahol a piros/fekete, paros/paratlan eselye is 50-50% LENNE, ha nem lenne ott a 0, ami egyik se. Ezzel biztositja a bank, hogy a jatekos hosszutavon csak veszithet.


szerintem.

2011. dec. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szergely ***** válasza:
az 51% nem stimmel.
2011. dec. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szergely ***** válasza:

döncike jól mondta.


ha 50-50% az esélye a fejnek vagy az írásnak 1 dobás esetén a második dobásnak függetlenül az elsőtől 50-50%, így akkor 25% hogy fej lesz 2* és 25% h 2 írás 2* és 50% hogy 2 dobásból 1* fej és egyszer írás volt.


Ugyanígy 25% az esélye hogyha véletlenszerű tétet raksz 2 dobásra akkor nyersz 2* vagy mindet elveszted.


A 3. dobás újra 50-50

így 12,5% az esélye h 3* eltalálod és ugyanannyi h egyszer sem.


A lényeg hogy 25% az esélye hogy 2* egymás után fej lesz, de ha 1. fej volt akkor a másik dobásnál 50-50% eséllyel kell számolnunk hogy fej lesz nem 25%-al!!!


Lehet amúgy még ezt bonyolítani, de szerintem felesleges.


Szóval a válasz a kérdésre ha 50%-ot 24* megfelezed (ha egyszer felezed meg az már 2 dobásnak számít), akkor százalékosan megkapod hogy mennyi az esélye hogy elvesztesz mindent.

2011. dec. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, erre én is gondoltam már, de szerintem ez a szám csak annak az esélyét mutatja meg, hogy egymás után 25-ször veszítsek.
2011. dec. 7. 20:21
 6/8 A kérdező kommentje:
De bele kell számolni azt is, hogy ha sikeresen fogadunk, nyerünk egy egységnyi tétet. Ennek belekalkulálása a képletbe okoz gondot.
2011. dec. 7. 20:24
 7/8 anonim ***** válasza:

A keplet:

n = nyereseg = valoszinuseg, hogy nyersz * nyeremennyel - valoszinuseg, hogy veszitesz * veszteseg erteke = 0.5*1 - 0.5*1 = 0


A nyeremeny itt nem 2, mert abbol, egy mar eleve megvot. 1-el nohet a toked, ha szerencsed van. Ebbol a kepletbol lejon, hogy 1 egyseg kockaratetelevel atlagosan 1 egyseged marad, 0 egyseg veszteseggel, es 0 egyseg nyereseggel.

2011. dec. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A kérdésem arra vonatkozott, hogy mennyi az esélye annak, hogy minden tétedet elveszíted. Ha jobban belegondolok ehhez be kéne vezetni egy másik ismeretlent, azaz a próbálkozások számát... Erre tud valaki valamiylen képletet?
2011. dec. 7. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!