Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha van egy esemény, ami...

Ha van egy esemény, ami 50%-os valószínűséggel bekövetkezik, majd ezt követi még egy ugyanilyen valószínűségű esemény, ezt még egy akkor hány % a valószínűsége hogy legalább 4. -jére bekövetkezik az esemény?

Figyelt kérdés

Valami egyszerű képletet is kérnék, ha lehetséges, vagy eseményenkénti lebontást (hány % hogy bekövetkezik, elsőre, másodszorra, harmadszorra, negyedszerre, illetve ötödjére)

Először 50% (elsőre), a többibe légyszíves segítsetek


(Megjegyzés: minden esemény bekövetkezésének valószínűsége 50%.)


2010. ápr. 14. 05:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Tehát az a kérdés, hogy mi az esélye annak, hogy négy érmedobásból legalább egyszer fej lesz, da ha fej, akkor nem dobálunk tovább. Legyen a két esemény valószínűsége F és I, de igazából I = 1-F.


F+I*(F+I*(F+I*F) >>> Annyiszor kell egymásba ágyazni, ahányszor próbálkozol. Van rá általános képlet is, de az most nem jut eszembe.


Tehát:

0,5+0,5*(0,5+0,5*(0,5+0,5*0,5)) = 0,9375, azaz 93,75%

2010. ápr. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem egyértelmű a feladat szerintem. Mert nem mindegy, mondjuk hogy van kék és piros golyó, elsőre kihúzzuk mondjuk a pirosat, aztán mennyi a valószínűsége, hogy a piros golyó után húzunk egy kéket mondjuk, vagy csak simán. Mert ha nincs kikötve(feltételes valószínűség) akkor simán marad 50% végig a valószínűség.
2010. ápr. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat
2010. ápr. 14. 09:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Én vagyok az első. A második nagyon jót mond, igazából nem mindegy, hogy mi a feladat. Én a következő feladatra írtam választ, és egy kicsit le is bontom:


Van egy érménk, és addig dobálunk, míg egyszer végre fejet nem dobunk. Hány dobás után mennyi az esélyünk rá?


1. dobásnál 50%

2. dobásnál 50%, de a második dobásra csak akkor kerül sor, ha az első nem sikerült, vagyis eleve 50% eséllyel.


Tehát folyamatában nézve, két dobásnál van 50%, plusz 50%-nak az 50%-a, azaz még 25%, összesen 75% esély. A harmadik dobásra már csak 25% eséllyel kerül sor, de ekkor is 50%, hogy végre megdobjuk azt a fejet, azaz 75% plusz 25% fele, azaz három dobásnál már 87,5%, így a negyedik dobásra már csak 12,5% eséllyel kerül sor, és annak az 50%-a lesz fej. Minél tovább dobálsz, annál valószínűbb, hogy az egyik fej lesz, de sose éri el a 100%-ot.


Ez igaz lesz mindig, ha a következő esemény valószínűsége független az előzőtől. Azonban ha nem független, mert pl golyót húzol, és fogynak a golyók, akkor egészen más számokat fogsz kapni.

2010. ápr. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ezt másképp ismerem. Én úgy tom h ezeket úgy kell kiszámolni h fordítottan azaz azt számold ki h mennyi az esélye h 4-ből egyszer sem teljesül.


Annak az esélye: 0,5*0,5*0,5*0,5=0,0625

És akkor ezt kivonod az 1-ből: 1-0,0625=0,9375


Szal 0,9375 az esélye h legalább egyszer sikerül. Tom h ugyanaz jött ki az elsőnek csak gondoltam leírom h lehet így is :P

2010. ápr. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
kösszi kösszi
2010. ápr. 14. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!