Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Csepel kompresszorból lehet...

Csepel kompresszorból lehet építeni stirling motort?

Figyelt kérdés

2011. dec. 14. 19:38
1 2
 1/13 fúróferkó ***** válasza:
Munkagáznak milyen gázt használnál?A regeneráló fokozatot hogyan képzelted el?A leírások erről a részről szívesen hallgatnak
2011. dec. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
szűz vagyok-e területen,te építettél már stirlinget?
2011. dec. 24. 17:32
 3/13 fúróferkó ***** válasza:

Nagyon érdekelt a dolog.Forgácsoló gépek közelében sürgülődtem,nem lett volna gond az esztergálás,marás,már majdnem belefogtam.

Egely György könyvét,eredeti német nyelvű könyvet megvettem a témával kapcsolatban.Így láttam a részletesebb vázlatokat a különleges munkagázokról és a titokzatos regeneráló fokozatról,aminek részleteiről hallgattak leírások.

Azt láttam kudarcra lesz ítélve a lelkesedésem,ha belefogok a speizban svájcibicskával.

2011. dec. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

:-)


Én is sok Egely könyvet forgattam.

De engem nagyon érdekel amúgy ez a stirling motor.


Le kellene fúratni egy hőszivattyús céggel aztán lenne fűtés meg áram ingyen:-)

2011. dec. 24. 21:08
 5/13 fúróferkó ***** válasza:
Na igen de mi köze a Stirling motornak a geotermikus hőhöz?
2011. dec. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát csak annyi,hogy a geotermikus hőrendszer állandó forró vizet biztosít a nap 24 órájában (szinte)ingyen.A központi fűtés rendszerbe utána csak csatlakoztatni kell pár db stirlinget rájuk generátort,s lőn világosság.
2011. dec. 28. 08:31
 7/13 fúróferkó ***** válasza:
Nem értem továbbra sem.A stirling motor fűtését csinálnád a geotermikus hővel?
2011. dec. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 fúróferkó ***** válasza:
Hogy működik a stirling motor?
2011. dec. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen.Mit nem értesz? A központi fűtés rendszerbe be lenne iktatva egy stirling,lényegében azon folyna át a forró víz,így meghajtaná a motort miközben fűtené a házat a geotermikus hő energia,ugyanis mint te is tudod hogy a forró víz cirkulál,áramlik.
2011. dec. 28. 16:23
 10/13 fúróferkó ***** válasza:

Valószínű mi ketten nem ugyanazt olvastuk a Stirling motorról.

A stirling motort beiktatod sorosan a fűtési rendszerbe,átfolyatod rajta a geotermikus melegvizet?


Én úgy ismerem a stirlng motort,hogy külsőégésű motor.

A getermikus hőt meg úgy hogy nem forróvíz jön fel a földből hanem egy zárt csőrendszerbe megfelelő folyadékot töltenek ,ezt egy villamos hajtású szivattyúval keringetik és evvel fűtik ,nyáron hűtik a házat.

Ha te másképpen tudod az jó ,majd szívesen megnézném mikor működik.

2011. dec. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!