Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A motoros az út első felében...

A motoros az út első felében 90 km/h, a második felében 60 km/h sebességgel hajtott. Mekkora volt az átlagsebessége?

Figyelt kérdés
75km/h átlagsebességet tippeltem, de a fizika tanár szerint 72km/h és nem értem miért. Valaki segítene?
2011. dec. 14. 20:27
1 2
 11/18 _Jessy_ ***** válasza:
Egy két órás mozgás fele 1 óra. És felteszem a kérdést mennyi a fele? Jó lesz méterben is :D Pont azért választottam a hektárt, mert a megtett út mértékének kb. ugyanannyi köze hozzá, mint az órának, vagy akár a macskaszőrnek. Hol tanultál fizikát? Már előttem leírták, de azért leírom még egyszer, hátha megérted: Egy x méter hosszú útnak x/2 méter a fele, nem 10 perc, és nem is 100 perc, és nem 101 kiskutya. X/2 MÉTER!!! ééérteeem???
2011. dec. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Kedves Jessy.


Köszönöm de a fizikát nálad sokkal értelmesebb emberektől már tanultam majd' 8 évig, valószínűleg sok újat nem tudnál nekem "tanítani". Ennyit a személyeskedésről.


Azt meg végre megérthetnéd, hogy ha egy jelenségnek (jelen esetben egy mozgásnak) 2 jellemzője van, akkor "felezheted" mindkettő szerint. Elmondtam már, de úgy látszik nem vagy képes arra, amire az emberek többsége igen, nevezetesen arra, hogy egy pl 2 órás út felét 1 órásnak értelmezz. De nincs ezzel baj, nem vagyunk egyformák. Te is nyilvánvalóan abba az embercsoportba tartozol, akinek ha pl azt mondjuk, hogy egy mozgás egyenletesen gyorsuló, akkor úgy gondolod, hogy ez a mozgás kizárólag olyan lehet, ahol a sebesség nagysága egyenletesen változik.


maci

2011. dec. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Egy 2 óráig tartó mozgásnak mennyi a fele?"

Ez egy masik kerdes. Es nem veletlenul fogalmaztad meg mashogy..

Egy ket kilometeres utnak mennyi a fele? :-D Erre mi az emberek valasza? A feladatban ut szerepel (jele s, mertekegysege meter) teljesen egyertelmuen. Ha az idore vonatkzott volna a keres, akkor azt mondta volna, hogy ha ugyan annyi ideig ment 60nal es 90nel, akkor mekkora volt az atlagsebesseg?

2011. dec. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Döncike ne legyél már értetlen...


Szó sincs útadatról! KIZÁRÓLAG két sebességet látunk az eredeti kérdésben. Így szerintem teljesen jogos a felvetés, hogy akár a megtett utat felezem, vagy akár az ehhez szükséges időt felezem meg. Természetesen a 2 km-nek 1 km a fele, de az is természetes hogy a 2 órának 1 óra a fele. Egyik sem volt kifejtve a kérdésben, ergo szerintem mindkét változatot vizsgálhatjuk...

2011. dec. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 _Jessy_ ***** válasza:
Oké, mától nem leszek ennyire földhözragadt, mától az utat mákostésztában mérem :D
2011. dec. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Szó sincs útadatról! KIZÁRÓLAG két sebességet látunk az eredeti kérdésben"

Es ido adatot latunk a feladatban??? :-D Hallottal mar olyat, hogy egy feladatot parametrikusan oldanak meg? Amikor kiderul, hogy mindegy, hogy 1km-t vagy 20km-t, vagy csak 2cm-t ment a paraszt, mert az eredmeny ugyan annyi.

2011. dec. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Es ido adatot latunk a feladatban???"


Pontosan erről van szó Döncike. Egy ilyen eseményt, mint egy mozgás 2 dolog jellemez. Az egyik a megtett út, a másik az ehhez szükséges idő. Egyiket sem említik! Egyszerűen nem értem miért esik egyeseknek nehezére mindkét jellemző fele szerint értelmezni a kérdést?


Mindjárt a 2. hozzászóló lehülyézte azt aki értelmezte időre is. Alapvetően egyébként én is az útra értelmezem, csak megmutattam, hogy bizony lehet az idő fele szerint is értelmezni (ahogy írtam, amikor valaki azt mondja, hogy pl az út felét átaludta, akkor ugye valószínűleg az időtartamra gondolt.). És, hogy emiatt kár bárkit ostobának tekinteni. No mindegy, írtam nem vagyunk egyformák. Pl ahogy írtam ha ezer embert megkérdezel, hogy egy egyenletesen gyorsuló test sebessége minden esetben egyenletesen növekszik-e fogadok a 99%-a azt fogja mondani, hogy igen ez így van. Holott egy pici fizikatudással mást is el tudunk fogadni...


maci

2011. dec. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kedves Jessy!


Kérlek tartózkodj a minősítésemtől, hiszen semmit nem tudsz, tudhatsz rólam. Én rég elfogadtam, hogy képtelen vagy belátni az állásfoglalásom, te meg fogadd el hogy nekem más a véleményem. Ez ennyire egyszerű. Nem kell ragozd. Ennek a sárdobálásodnak immár semmi köze a topichoz, mellőzd hát, vagy ha annyira akarod tedd meg priviben. Mondjuk nem ígérem, hogy reagálok rá, de itt ez teljesen felesleges

2011. dec. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!