Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Életképesnek tartotok egy...

Életképesnek tartotok egy ilyen vállalkozást?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy a nagy óceánjárós utakat szervező cégek mintájára lehetne alapítani egy ugyanilyet - de a profilja nem az óceánjárók lennének, hanem TENGERALATTJÁRÓK. Tehát egy olyan cégre gondolok, ami tengeralattjárós utazást szervez.

Ehhez nyilván kell(enek) tengeralattjáró(k). Nos az a nagy ötletem, hogy turisztikai célra lehetne tengeralattjárót csinálni. Azt tudom, hogy egyes helyeken vannak turisták számára elérhető tengeralattjárók (én is voltam egy ilyenen Mallorcán), de olyanról nem tudok, ami huzamosabb ideig lenne lenn (amin én voltam, az talán 45 perc- 1 óra volt.) Én azonban olyanra gondolok, ami több napon keresztül menne a víz alatt, és ugyanúgy el lenne látva szobákkal és kényelmi eszközökkel, mint a luxushajók, természetesen szerényebb méretekben. És persze éjszakánként menne a víz alatt, napközben kikötne egy-egy helyen fél napokra, mint a luxushajók, majd továbbmenne a víz alatt. Ilyenkor pedig panorámaablakokon keresztül belátható lenne a vízi világ, illetve olyan helyeken menne, amiknek a víz alatti tájai híresen szépek, csak olyan mélységben, hogy azok láthatók legyenek.


Mit gondoltok?


2012. jan. 1. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lenne olcsó már maga a tengeralattjáró sem, hát még átalakítani. Ha pedig kényelmes lakrészeket akarsz benne akkor úgy 4-5 utasnál többel ne is számolj, mert egy tengeralattjáró pont nem a tágas terekről szól.
2012. jan. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Számomra megfelel, maga az ötlet eleve magában hordozza azt, hogy ez egy exkluzív utazó réteg kiváltsága legyen.
2012. jan. 1. 18:01
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ötlet jól hangzik csak éppen bebuknál vele.Hogy miért?

Most nem írom le,hogy mennybe kerül egy tengeralattjáró.Azt sem ,hogy mennyibe,és milyen engedélyekre van szükséged,hogy egyáltalán mehessen bizonyos helyeken a tengeralattjáró.

Ahogy előttem írták 4-5 embernél többet nem is tudnál fogadni.Na én itt vetném el az ötletet.

Az a pár ember aki ilyen extrém dologban benne lenne,azok nagy valószínűség szerint vagyonos emberek,akik akármelyik tengeralattjáró felmehetnek amikor akarnak.Vagy bőven van pénzük arra,hogy maguk vegyenek tengeralattjárót magunknak..A "munkás osztály" között is lennének sokan akik örömmel kipróbálnák,de ők nem fogják tudni megfizetni(ahogy az űrbe is mennének páran,de megfizethetetlen)

De ha mégis lenne aki menne,az sem mehet csak úgy,hogy beül a tengeralattjáróba,és pár napig élvezi a víz alatt.Több nap esetében szigorú orvosi vizsgálatokra van szükség..(mit csinálsz ha az egyik vendég Klausztrofóbiás??)


Még valamit.Szerintem sok gazdag, tehetséges szellemű vállalkozóban felmerült már ez az ötlet.Lám mégsem élt vele senki eddig..(van tippem miért,mert nem térül meg a befektetett összeg sem)

2012. jan. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Engem azért érdekelne, hogy csak úgy körülbelül mennyibe fájna egy tengeralattjáró és az átalakítás.
2012. jan. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát én nem mennék el egy ilyen útra akármennyi pénzem lenne. Bezárva egy szűk fémkaszniba napokig, csak hogy lássak párhalat meg korallt, szerintem nem buli.
2012. jan. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
olyan mélyen a vízben már elég sötét van, szóval olyan helyeken ahol szép a vízi világ sokkal egyszerűbb és jobb egy üvegtalpú hajó.
2012. jan. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Még valamit.Szerintem sok gazdag, tehetséges szellemű vállalkozóban felmerült már ez az ötlet.Lám mégsem élt vele senki eddig..(van tippem miért,mert nem térül meg a befektetett összeg sem)"



Nemo kapitányt kivéve...:D


Engem pusztán az, hogy egy ötlet még nem valósult meg, nem vetne vissza a megvalósításban. De nyilván igazatok van sok mindenben. Az is eszembe jutott, hogy fontos probléma lenne a kikötés is, hiszen egy tengeralattjáróval nem olyan egyszerű kikötni. A klausztrofóbia szintén létező dolog, de szerintem aki nem klausztrofóbiás, az nem érezné kimondottan rosszul magát egy nagy ablakokkal felszerelt tengeralattjáróban. Én pl. imádom a barlangokat, minden olyan helyet általában, ahova be lehet kúszni és fel kell fedezni, nekem a tengeralattjárózás óriási élmény volt, bár elég szűk volt a tér. De nyilván ki lehetne küszöbölni, ha valaki kifejezetten turizmusért készítene egyet. Szerintem végül is annyira nem lenne hülyeség. Az orvosi vizsgálat az valóban egy megoldandó feladat, de nem hinném, hogy ez érdeklődő kedvű embereket visszarettentene. Gondolj bele, Kenyába is hányan utaznak, pedig oda is mindenféle oltás kell...



Valóban elrettentő kissé a több napos összezártság gondolata, ezért gondolom azt, hogy


1. vagy nagyon rövid túrák lennének (2-3 nap), vagy akár csak pár órásak, félnapos kalandtúrák

2. ha többnapos, akkor ennek ellensúlyozására minden nap kikötne valahol és a nap jó részét ott töltené, mint a nagy luxushajók

3. soha nem menne túl mélyen (ennek ugye élettani szempontból (fény) van jelentősége)

2012. jan. 9. 17:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez igaz, de szerintem a tengeralattjáró hihetetlen magas ára miatt nem érné meg.
2012. jan. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!