Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan kell kiszámítani a...

Hogyan kell kiszámítani a trapéz / húrtrapéz területét?

Figyelt kérdés

Több oldalon is kerestem, de mindenhol mást írnak. Ha valaki esetleg tudja kérem cselekedjen, ne késlekedjen a kiírással,

mert nagyon fontos lenne hamar megtudnom ( közeleg a felvételi időszak is ).

Köszönöm


2012. jan. 1. 19:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Oszt a google-ről hallottál-é?

Vagy a wikipédiáról?

[link]

2012. jan. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha te matekból akarsz felvételizni, és ezt tényleg nem tudod, akkor keress gyorsan egy magántanárt!
2012. jan. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A területszámitás minden típusu trapéznál ugyanaz avagy a középvonalxmagasság a középvonal a 2 alap számtani középértékével egyenlő(a+b/2).Hogy meg is értsed elmagyarázom,hogy született ez ugye az alap területszámitás a magasság x szélesség a magasság.Mindig egy téglalpot vagy négyzetet akarunk csinálni belőle,hogy számolhassak ezzel a magasságszorszélesség elmélettel avagy itt ugy kapok hogy a magassag által kapott derékszögű haromszog egyikét átteszem a másikhoz!és igy kapod a téglalapot ahonnan számolsz.
2012. jan. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A magasság mindig merőleges az alapra és az alapmagasság képlet hosszusagszor szeleseg ez ott kimaradt.
2012. jan. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kedves xy még annyit hogy ne csak ezt megjegyezd a képletet,megkell érteni tehát hangsulyozom mindig bármely síkidomot,hogy területet tudjál számitani átalakitod négyzetté vagy téglalappá ezt ugy teszed hogy a magasság meghuzása alkalmával keletkezett részeket átpakolod a másik oldalra!! Jól jegyezd meg ezt! :)
2012. jan. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A googleön és a wikipédián mindenhol más van, de amúgy hallottam róluk és azt is tudom, hogy a wikipédia nem megbízható.

Nem akarok, hanem muszáj matekból központi felvételit írni, hogy gimibe mehessek.

A magyarázást és a választ köszönöm.

2012. jan. 2. 12:42
 7/13 anonim ***** válasza:

"A googleön és a wikipédián mindenhol más van,"

de tartalmilag ugyanaz, és mind megegyezik a Vivien Dóra által beírt megoldással.


"azt is tudom, hogy a wikipédia nem megbízható"

Ilyen alapszintű kérdésekben nyugodtan megbízhatsz benne. Elmélyültebb tudományos munkához valóban nem a legmegbízhatóbb forrás.


"Nem akarok, hanem muszáj matekból központi felvételit írni, hogy gimibe mehessek."

Ebben a mondatodban van egy ellentmondás, ugyanis senki nem kényszerít rá, hogy gimibe menj. Ha meg mégis mész, akkor annak ez az ára. Nem véletlenül írtam, hogy keress magántanárt. Ha ilyen szintű kérdésekkel van gondod, nagyon rá kell feküdnöd, hogy elfogadhatóra felhozd a tudásod matekból. Ha esetleg a felvételid sikerülne is, akkor sem ajánlom, hogy végigszívd a 4 vagy 5 évet a matek miatt.

2012. jan. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 AmneZia ***** válasza:
Google, Wiki... peeersze. Mondok jobbat: matematika tankönyv! Persze ott nem működik a ctrl+f, tudni kell picit olvasni is...
2012. jan. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A könyvben nincs benne, még nem ismételtük át ezt részt, de több feladatot is kaptunk amelyekben ezzel kell számolni. Általában nem szokásom ilyen honlapokra regisztrálni, de gondoltam ha felírom ezt a kérdést, talán lesz olyan valaki aki kötözködés helyett normálisan válaszol.
2012. jan. 4. 18:17
 10/13 anonim válasza:

A két párhuzamos oldal összege (a+c általában) szor magasság, osztva kettővel. [(a+c)*m]:2

Ugye, ezt lehetne normálisabban is felírni, csak nem tudok törtvonalazni itt, a lényeg, hogy az osztást törtvonal-kettő-ként is felírhatod.

2012. jan. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!