Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit jelent, ha valami többfázi...

Mit jelent, ha valami többfázisú? (pl a citoplazma)

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 12:19
 1/3 anonim ***** válasza:
a fázist kémiában a halmazállapotra értik
2012. jan. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a fázis és a halmazállapot nem ugyanaz

a rendszer azonos fizikai és kémiai paraméterekkel rendelkező részeinek összessége a fázis

pl olajat öntünk vízbe: két fázis van jelen, de mindkettő folyékony, egy halmazállapotban

de a víz-jég rendszer is két fázist alkot

biokémiában is valami hasonló dologra kell gondolni, de nem tudom így hirtelen sajnos

2012. jan. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az utolsó válasz jó, és ez alapján én arra tippelek, talán a különféle rakcióterek elválasztására érthetik a citoplazmánál. Ugyanis van az pl. ER belső tere - ez ugyanaz a citoplazma, mint az, ami "kívül" van, csak mivel szűrt, részben más oldott anyagokat tartalmaz (más a fehérje-összetétele az "aktív transzport" miatt).

De bevallom, rég volt ez a témakör. (Letagadom a diplomámból a sejtbiológia szakirányt. Én genetikus voltam.)

2012. jan. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!