Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egyfázisú, kétfázisú vagy...

Egyfázisú, kétfázisú vagy többfázisú alvás közül melyik az "egészségesebb", kinek melyik ajánlott, stb?

Figyelt kérdés

Mostanában véletlen futottam bele egy alvásról szóló cikkbe.

De az csak arról szólt, hogy az alvási idő elosztásától függően beszélhetünk egyfázisú (amikor egyhuzamban tudjuk le a napi alvás adagunkat), kétfázisú (amikor kétszerre tudjuk le a napi alvási adagunkat, és ezzel állítólag kevesebb alvásidő után is pihentebbek lehetünk szemben az egyfázisúval), valamint a többfázisú (amikor kettőnél többszöri alvással tudjuk le a napi alvásadagunkat - van az úgynevezett fő alvási idő, ami a leghosszabb, a maradékot pedig 20 perces egységekben tudjuk le).


Ti olvastatok, hallottatok már erről?

Esetleg van tapasztalat, hogy melyik előnyösebb és melyik kevésbé?


Mit gondoltok az említett alvási típusokról: melyik egészséges, és valóban igaz lehet az, hogy a nem egyfázisú alvással elég kevesebb alvással töltött idő, és még pihentebbek lehetünk...és mi a helyzet a nem egyfázisú alvásnak az egészségre gyakorolt hatásával?


2011. ápr. 28. 13:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ez a 20 perces adagokban, ezt kétlem, hogy jó lenne. Ugyanis az alvás több szakaszból áll, és ahhoz, hogy elérd a pihentető szakaszt (amikor az agy más hullámhosszra áll), ahhoz édeskevés a 20 perc is.


Nameg ott van a hormontermelés is, ami csak akkor tud maximumon működni, ha sötétben alszol. Ez így alakult ki.


De itt jó sok olvasnivalót találsz az alvásról:

[link]

2011. ápr. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi a választ és a linket! Tudom, hogy a wikipedia "alap", de én magam most először véletlen találtam egy alvásról szóló cikket, amit el is olvastam, így még nem nagyon kezdtem el utánanézni, viszont most már érdekel ez a téma.

Most szépen el is olvasom, mit írnak róla a wikipediában.


A többfázisú alvással én sem nagyon értek egyet, éppen azokból az okokból, amelyeket te is említesz.


Viszont a kétfázisú alvás érdekes lehet. Nem tudom, de a néhány országban szokásos szieszta + éjszakai alvás besorolható-e a kétfázisú alvásba, vagy még nem.


A kétfázisú alvás még átmeneti ideig kivitelezhető és esetleg jó is lehet.



Várok további meglátást, véleményt a témával kapcsolatban.

Ez a téma most nekem felkeltette az érdeklődésemet.

2011. ápr. 28. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!