Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Honann tudom hogy egy elem...

Honann tudom hogy egy elem mellé hányas szám kerül?

Figyelt kérdés
kicsit hülyén fogalmaztam meg a kérdést, de azt nem értem hogy honnan tudom hogy az alumínium Al3 vagy hogy az oxigén O2 vagy a jód I2?? mit kell hozzá néznem? légyszi segítsetek
2012. jan. 11. 15:59
 1/4 A kérdező kommentje:
és azt honnan tudom hogy az egyenleteknél mikor kell 2 egy elemből hogy kiegyenlítődjenek?
2012. jan. 11. 16:06
 2/4 fúróferkó ***** válasza:

Az a lényege,hogy a vegyületben minden elem a "vegyértékvonalával" megtalálja a másik elem (amivel éppen vegyülni szándékozik),szabad vegyértékét.

Mert szabd vegyérték nem maradhat. Mintha a gyerekeknek az lenne a feladat,mindenki fogja meg a másik kezét.Tehát a sor végén lévő két gyerek is gyorsan megfogja szabadon maradt kezeiket.

Komolyodjunk vissza! pl. a hidrogénnek 1 szabad vegyértéke van csak de az oxigénnek 2 akkor a hidrogénből 2 kell ,hogy minden "kéz"most már vegyértéknek legyen párja.Gy lesz H2O

Bonyolult volt ,vagy bonyolult volt?

2012. jan. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Értsd: az oxigén-gyereknek 2 keze van, a hidrogén-gyereknek meg csak 1, az alumínium-gyerek már más tészta, neki 2 keze van de van 1 lába is.

Na de a vicctől eltekintve, van - ha jól tudom - a Hund szabály, miszerint a kölykök úgy foglalnak helyet a buszon, hogy a 2üléses helyek közül először mindenki egy olyan helyre ül, ahol mindkét ülés szabad. Aztán csak akkor ülnek le másvalaki mellé, ha már nem tudnak két üres helyre ülni. A külső elektronhéj, ahol a vegyérték elektronok vannak 4x2 üléses. A szerencsés kölykök, akik egyedül foglalnak el 2 ülést, azok tudnak új kapcsolatokat építeni. Annyit, ahányan vannak.

2012. jan. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Meg kell tanulni mindegyiket.
2012. márc. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!