Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi mehet tönkre egy lézertollban?

Mi mehet tönkre egy lézertollban?

Figyelt kérdés

Van egy nem hétköznapi (30 mW) lézertollam. Egyszer egy kb 1 méter magas álvánnyal együtt eldőlt, de nem ütötte meg a talajt, rajt maradt az álványon. Viszont miután behoztam az erkélyről (10 fok alatti hőmérsékletről) nem működött. Pár napig néha (ha megráztam/megkocogtattam) világított, aztán utána már nem.

Mi lehet a baja, mit lehet vele csinálni?


2012. jan. 14. 20:33
 1/8 anonim válasza:
Csatlakozási hibája lehet, ha értesz hozzá szétszereled és cinkel megforrasztod ahol megszakadt a vezetőben a kapcsolat.
2012. jan. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ketté fűrészeltem, és igen, ahol a NYÁK csatlakozik a diódához, ott a 2 vezetékből az egyik nem ér hozzá. De ha összenyomom, nem kéne működnie?
2012. jan. 14. 21:47
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"ha értesz hozzá szétszereled" --> "ketté fűrészeltem"


:))

2012. jan. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

nos, igen, mivel 2-3 mm-es fém vázú :P

nem lehetett hozzáférni máshogy a NYÁK-hoz

tehát így nemkéne működnie (ha hozzányomom a vezetéket a helyére, ahonnan letört)?

2012. jan. 15. 07:33
 5/8 anonim válasza:
ha összeérinted a 2 drótot akkor működnie kéne, ehhez cinket kell megolvasztanod olvasztórúddal és belenyomni a cinkbe a 2 drótot amíg meg nem szárad Remélem azzal h kettévágtad nem a drótot vágtad el :/ és van egy másik probléma is... :) (reméljük nem)
2012. jan. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"cinket kell megolvasztanod olvasztórúddal és belenyomni a cinkbe a 2 drótot amíg meg nem szárad"


Jesszumpepi! :D


cink = forrasztóón (semmi köze a cinkhez)

olvasztórúd = forrasztópáka

megszárad = megszilárdul

2012. jan. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Cuprum ***** válasza:
100%
CIN-re gondoltak
2012. jan. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
nem cinre gondolt, hanem forrasztóónra, meg forrasztópákára, de én forrasztópisztolynak hívom
2012. jan. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!