Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan lesz valakiből jó,...

Hogyan lesz valakiből jó, sikeres mérnök?

Figyelt kérdés

Műszaki egyetemre járok és elkezdett foglalkoztatni a gondolat, hogy hogyan lehetnék majd jobb. Sokan vagyunk az egyetemen. De mégis járnak ilyen hírek, hogy van aki az egyetem után nagyon jól keres, másoknak középszerű állása van.


Én is hallottam olyat, hogy egy ismerősöm bsc képzést végzett egy kevésbé rangos egyetemen és bruttó 300ezret keresne havonta villamosmérnökként.


Hallottam viszont olyat is, hogy egy ismerősöm órabére 5000 ft.


Én viszonylag ambíciózus vagyok, bár átlagos képességűnek érzem magam. Minden tantárgyat elvégeztem eddig, ami kellett, többé kevésbé jó jeggyel. Olyan 3,7-es átlagom lehet.


Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehetnék jobb, sikeresebb. Mennyit számít a most az egyetemi képzésem alatt a kifejtett teljesítményem a jövőbeli sikerességemtől?


Egy másodéves mérnökinfós


2012. jan. 21. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

- tudj angolul

- légy kreatív

- légy szorgalmas

2012. jan. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Na, ez egy jó kérdés.

Én harmadéves vagyok, gépészmérnök, és hasonló átlagom van, mint neked.

Miután rájöttem, hogy sose fognak a Ferrarihoz elhívni tervezni, kicsit magambanéztem és gondolkodtam. Többen felhívták már a figyelmemet arra, hogy nagyon jól bánok az emberekkel. Még ha nem is én vagyok a legjobb a csapatban, tudom, hogy kell azokat az embereket összeszedni, akik jók, és a képességeiknek megfelelő feladatot adni. Szóval én szerintem végzés után megpróbálok olyan területen elhelyezkedni, ami egy kicsit emberközelibb, de mégis szükség van hozzá a műszaki háttérre.

Szóval szerintem a siker abban rejlik, hogy megtalálod azt a területet, amiben jó vagy. (Lehet ez akár egy-két olyan tárgy, amiből jobbra vizsgáztál, mint az átlag, és abból nagyon kiműveled magad, már szinte szakértője leszel az adott területnek.)

2012. jan. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igyál sok sört a Kármánban!
2012. jan. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!