Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van egy olyan valami a vilgába...

Lászlókérdez kérdése:

Van egy olyan valami a vilgában, amiről az emberek többsége, vagy talán senki sem tud? Én mégis érzem.

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni! Olyat érzek amire nincs a mai tudomány szerint magyarázat. Annyit azért leszögeznék, hogy nem hiszek semmi természetfeletti, vagy vallási dolgokban, a törvényszerűségekben hiszek, ezért sem értem mi történik néha velem.

A történet a következő. Úgy 6 évvel ezelőtt kezdődött, mikor felelnem kellett órán a kettesért földméréstan órából. Az akkor padtársamból zavaró melegséget éreztem, mint amikor sokáig süt a nap. A legjobban a fülemmel éreztem, ami annyira zavaró volt, hogy el kellett ülnöm felelés közben a padból mert nem bírtam tovább. Azt gondoltam, biztos lázas vagy én vagyok az. Viccelődtek is velem az osztálytársaim. A fura az volt, hogy mikor 4-5 méterre ültam már tőle, ugyanúgy éreztem, persze enyhébben. Rá 1 évre ismét találkoztam ezzel az érzéssel. Akkoriban Angliában dolgoztam egy bárban, és egy helyi törzsvendégből éreztem ugyanazt a félreismerhetetlen melegséget. Persze senki más nem érezte ezt. A következő eset után kezdtem el komolyan gondolkodni, hogy ez nem mindennapi jelnség. Ugyanis pár hónapra rá, ugyanott Angliában mentem a bárba dolgozni, és séta közben egy pár másodpercre ismét érzetm, ösztönösen hátra léptem kettőt. A melegség egy üdülőparkban felállított közös zuhanyzóból jött. A nagyon furcsa az volt, hogy nem láttam az illetőt, mert 30cm fal volt közöttünk, csak hallottam, hogy valaki zuhanyzik. Ez nagyon ijesztő volt, mert amennyire a fizikát ismertem ez lehetetlen. A következő pár évvel később 2011. augusztus 20-án történt meg velem. A pesti rakparton akartunk megnézni a tüzijátékot, és a legjobb helyet kerestük, mikor megint érezni kezdtem. Szóltam a barátaimnak, hogy itt jó lesz és próbáltam megfejteni, honnan -kiből- is jöhet ez már megint. Mivel nagy volt a tömeg legalább 10 percembe tellett, mire feltünés nélkül közeledtem a melegség forrásához, és kiderítettem honnan való. Egy ölelkező pártól jött akiktől már csak 2 méter választott el. Sajnos mivel végig együtt voltak nem sikerült rájönnöm a srácból, vagy a lányból jöhet. Így hát elhatároztam, hogy megpróbáltam megfigyelni amilyen jól csak tudom. Leültem a patkára, és az áramló melegségre koncentráltam. Olyan érzés volt, mintha a nap sütne, ha elfordultam jobbra, vagy balra, a melegség egyből az a részemet érte, ami legközelebb volt a "forrásnak". Egy kicsit hűvös volt az este, úgyhogy még jól is jött, hogy melegít és nem fázom. A hátamat érte már percekig, mire valamiért hátranyúltam, hogy megérintsem a meleg hátam, és olyan forró volt a pólóm a hátamon, mint amikor pár percig a kandalló mellett úl az ember. Az utolsó alkalom, pedig ősszel történt meg velem. Ez egy picit más volt. Udvaroltam az egyik osztálytársamnak, és melléültem egyik órán. Már félig meddig együtt voltunk. Órán megint elkezdtem érezni, belőle ezt, és megijedtem, mert tudtam, hogy sokáig ezt nem fogom tudni elviselni, főleg a fülemben nem, mert fájni fog a nagyon melegtől. Hogy azért e mert azt akartam múljon el, vagy mert másért, de ez az érzés félbeszakadt, így nem kellett kitalálnom semmi hülyeséget, hogy miért nem tudok a lány mellett ülni. Nagyon hálás lennék, ha valaki értelmes tanáccsal tudna ellátni, mihez kezdjek ezzel.


2012. jan. 28. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Értelmes tanáccsal nem foglak tudni ellátni, de egyes állatok megéreznek olyan dolgokat az emberekkel kapcsolatban amit mi nem. Például a kutyák érzik ha valami gond van az emberrel és a megszokottól eltérően viselkedik.

Hogy ez ilyen lehet-e én azt nem tudom és nem is akarom neked megválaszolni, de ha esetleg újra éreznéd akkor érdemes felkeresned egy mindenféle emberi hülyeségre (bocsi, nem negatív értelemben) hajlamos dokit vagy profot aki hajlandó lenne téged kivizsgálni.

2012. jan. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez max. arra jó, hogy megérezz 1-2 embert. Ha tudsz egy ilyet keríteni, akit biztosan megérzel, menj el Vassyhoz.

Utána Randihoz, az 1M$-ért.

Amúgy én is az orvost javasolom, ő talán többet tud mondani.

2012. jan. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sztem ez inkább hőszabályzási probléma. Nekem az antidepresszánstól volt hasonló.
2012. jan. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!