Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Le tudja írni nekem valaki...

Le tudja írni nekem valaki dióhéjban, hogy hogyan kell megoldani egy másodfokú szöveges egyenletet?

Figyelt kérdés
Műtétem volt, és sajnos nem voltam iskolába, hétfőn pedig dolgozat belőle. Gimiben pedig nem fogadják, hogyha azt mondom, hogy nem tudtam rá tanulni..
2012. febr. 5. 10:01
 1/3 fúróferkó ***** válasza:

A szöveges feladatot gondold át ,rendezd úgy,hogy az ismeretlen x érték legyen négyzeten,legyen csak változóként ,legyen egy konstans.

Ha ez megvan akkor már csak be kell helyettesíteni a megoldó képletbe,megoldásként kapsz két gyököt és kész.

2012. febr. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Most ez így neked nagyon egyszerű, hogy leírtad nekem, csak ennyiből én nem fogom megérteni:)

Egy ilyen feladatot hogy oldok meg?(Egyenletrendszerrel)

Két osztály színházjegyeket vett. Az egyik osztály 384 forintot fizetett a jegyekéért, a másik pedig 4 darabbal kevesebbet, de 3 Ft-tal drágábban, így összesen 420 forintot fizetett.

Hány jegyet vett egyik-egyik osztály és darabonként miylen áron?

2012. febr. 5. 10:37
 3/3 fúróferkó ***** válasza:

Még mindig az első vagyok.

Ilyenkor célszerű egy táblázatot készíteni.

Az elemei legyenek:

"A" osztály össz. költség: 384 Ft,1 jegy ára:384/x ,

jegyek száma =x

"B" osztály össz. költség: 420 Ft,1 jegy ára:(384/x)+3,

jegyek száma=x-4

Ha most jól átnézed ,akkor a B osztály által fizettt pénz azaz 420Ft =(320/x)+3*(x-4) (1 jegyár* darabszámmal)

Ha ezt az egyenleted végig rendezed meglesz a másodfokú egyenleted.

2012. febr. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!