Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan kell megcsinálni ezt a...

Hogyan kell megcsinálni ezt a kísérletet?

Figyelt kérdés

Öveges prof. Heki http://www.youtube.com/watch?v=I3IvQGWOsw0&feature=related honnan tudnám beszerezni a hozzávalókat? és ha meg vannak hogyan rakjam össze? fizika órára kell : azt mondta a tanárunk aki megcsinálja kap 2 ötöst, meg mondott valamit hogy az elektromágnest lehet helyettesíteni valamivel de nem írtam fel és elfelejtettem... :( léci aki tud az segítsen

12/L


2012. febr. 7. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Az elektromágnest mivel lehetne helyettesíteni nem tudom hisz az a lényege hogy a bekapcsolt elektromágnes érintkezője a ház rezgésére ellökődik megszakad az áram és a mágnes elengedi Hekit.
2012. febr. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet leírni hogyan kell összerakni! Régen a villanycsengőből szedtük ki az elektromágnest.
2012. febr. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
:( nem igazán lettem kisegítve de azért köszi a próbálkozást
2012. febr. 7. 18:13
 4/6 anonim ***** válasza:

A videóba igazából Öveges professzor a táblán kitűnően elmagyarázza, mi kell hozzá, nem tudom, mit nem értesz az összerakásán.


Laprugónak megfelel akár egy konzervdobozból kivágott lemezscsík is, ez van minden háztartásban.


Elektromágnest meg kiszedhetsz pl. akár csngőből, ahogy már említették.

De akár készíthetsz te magad is. Szigetelt zománchuzalt kell vásárolnod, ez általában ilyen trafotekercselő, motorjavító, stb. helyeken kapható, amennyi kell neked, azt fillérekért megkapod.

Még kell hozzá pl. egy darabka PVC-cső, ennek a külsejére tekercseled föl a huzalt.

(A huzal két végéről a zománcbevonatot el kell távolítanod, így valósítható meg majd a vezetés ott.)

A huzal végére akár kézzel rátekerhetsz egy előtte csupaszított vezetéket, de ha precízebb akarsz lenni, forraszd rá.

Vasmagként használhatsz bármilyen vasat (legjob a lágyvas).


Nagyjából már mindent tudsz.

2012. febr. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2012. febr. 9. 16:46
 6/6 ádi_a_madár válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=B4FCEFX_cr4

Ebben a videóban többet elmond arról hogy hogyan kell csinálni.

2012. okt. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!