Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem gondolkoznak mágnese...

Miért nem gondolkoznak mágneses mesterséges gravitáción?

Figyelt kérdés
Én most egyébként nem a gondtalan sétálásról beszélek, hanem hogy erősítsék a csontjaikat a sokáig kint lebegő asztronauták. Forgó mozgással akarják elérni. Csavarozzanak le egy mágnest, te meg bújj bele egy vasköpenybe és nyomd a fekvőtámaszt és emelgesd a lábad, már ha bírod. Nem?!
2012. febr. 9. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pont azért, mert hülyeség. Amint a neve mutatja, mesterséges gravitációt akarnak, ami tehát minden testre és állandóan (passzív módon hat). Nem az a cél, hogy külön gyakorlatozni kelljen, mert az a napi 1-2 óra amúgy sem elég a maradék 22-23 órányi súlytalanság kiküszöbölésére, és nyilván nem lehet elvárni, hogy mindenki egy drága és kényelmetlen vasruhában mászkáljon állandóan.

A forgó mozgás nagyon jól imitálja a gravitációt: minden testre hat (tehát a cuccok sem lebegnek szét a kabinban), állandóan és passzívan hat, tehát nem kell időt-energiát pazarolni rá, minden kiegészítő eszköz nélkül is működik.

2012. febr. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a mágnesesség hat a vasra, a vasruhára de az ember testére nem. Nem a testmozgás illetve annak megnehezítése a cél, hanem egy olyan tér létrehozása amiben a szervezetet olyan erő éri ami a Föld felszínén is érné. Erre pedig a mágnesesség nem alkalmas.
2012. febr. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg azért is, mert a mágneses erőtér eloszlása teljesen más, mint egy homogén gravitációs mező. A mágneses tér ereje rohamosan csökken a távolsággal, tehát messze nem olyan, mint amit földi gravitációban megszoktunk.
2012. febr. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jó-jó. Ezekkel tisztában vagyok, pörögjenek csak, meg hat a vasra. De én arra hoztam ezt fel, hogy ha hosszabb útra mennének félő hogy a csontjaik elgyengülnek, és azokat kell formában tartani. Kint a sok napenergia, akkor csináljanak elektromágnest amit akkor kapcsolnak be amikor akarnak és nem vonzanak oda veszélyes dolgokat. Mellesleg elég egy fémlap a csizmára vagy egy nagyobb a mellkasra szigszalaggal és kész, nem kell itt milliókat költeni. De akkor hagyjuk...
2012. febr. 10. 11:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Pedig mondasz valamit, mert az űrhajó pörgetése nem sokat segít. Nagy űrhajó kell hozzá (mondjuk olyan, mint egy kerék) - és annak is csak a külseje használható. A felénél már kicsi a gravitáció. Nehéz a külső antennákat szinkronizálni, és még sok más probléma is van.
2012. febr. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!