Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a különbség a 3 fajta...

Mi a különbség a 3 fajta váltóáram között?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy aszinusz áram az olyan mint ami a konnektorban van! De a háromszög és a négyszögnél mi a helyzet? Tehát ha lenne egy 230v-os háromszög illetve négyszög AC-énk és rákötnénk egy villanymotort akkor az hogyan viselkedne?
2012. febr. 11. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Miután a tekercselése színuszos áramhoz lett méretezve, mind a 3 szög, mind a négyszög jellel meghajtva romlik a hatásfoka és jobban melegszik.

A 12/230V inverterek (az olcsóbbak, mert a színuszos 3* annyiba kerül) tulajdonképpen négyszögjelek lennének, csak az induktivitások és egyebek miatt trapézjel lesz belőle.

Erre hazudják, hogy módosított színusz. A baj csak az, hogy sose volt színusz...

2012. febr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De hertz az 50-60 mindegyiknél nem? (Ha inverterről beszélünk)
2012. febr. 11. 19:23
 3/5 anonim ***** válasza:

A Hertz az az ismétlődések száma/sec.

Semmi köze a jelalakhoz, ettől az még bármi (amit én is felsoroltam) lehet..

2012. febr. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, csak azért kérdeztem, mert kicsit megzavart különböző úgymond házi inverterek működése, ahogy olvastam hobbielektronikán, hogy nehéz 50Hz-et előállítani, meg tiszta szinusz hullámot (azt csak gyári tudja igazán)! Köszönöm a megérthető választ :D!
2012. febr. 12. 21:58
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Házilag is elő lehet minden további nélkül állítani a színuszhoz nagyon közeli (gyakorlatilag annak tekinthető) kimeneti jelalakot, csak mire beszerzed az összes hozzá való félvezetőt, megírod (mondjuk) a PIC programot, rájössz, hogy kevesebbe nem került, viszont utánajárásba és sok munkába igen.

Ezzel együtt olykor javítok tönkrement autóba való 5V-os USB-s töltőt, az IC bele olykor annyiba kerül, mint az új, de mégis megcsinálom a sikerélmény miatt, és ha már "arra járok" beteszek egy védelmet kimenő feszültség növekedése ellen...

2012. febr. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!