Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy elektromos főzőlap 230V-os...

Egy elektromos főzőlap 230V-os feszültségen 2,5A erősségű áramot vesz fel. Mennyi hőt ad le a főzőlap 20 perc alatt? Itt a végeredménynek 620kJ-nak kéne lennie, de a W=U*I*t képlet alapján nem jön ki. Mit csináltam rosszul?

Figyelt kérdés

Valamint Egy 2 k(ohm)-os rétegellenálláson a megengedett maximális teljesítmény 1W.

Mennyi a megengedhető legnagyobb áramerősség?

Legfeljebb mekkora feszültség eshet a rétegellenálláson?

Itt is I=Q/t de csak az R és a W-van megadva

Hogy kell ezt a két feladatot kiszámolni.Előre is köszönöm.


2009. jún. 3. 18:08
 1/5 A kérdező kommentje:
Elírtam 690kJ.És még mielőtt valaki megkérdezné honnan tudom a végeredményt a könyv hátuljába bennevannak az eredmények, hogy le tudjuk ellenőrizni.
2009. jún. 3. 18:15
 2/5 anonim válasza:
100%

W=U*I*t

U=230 V

I=2.5 A

t=20*60=1200 s (át kell váltani a percet másodpercre)


W=230*2.5*1200=690000 J=690 KJ


Nem váltottad át a percet másodpercre...

--------------------------------------------

A második feladatnál:

P-teljesítmény


R=U/I

R=P/I*I


Ezt a két összefüggést használva, I-t (áramerősséget) kifejezve ki tudod számítani.

2009. jún. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Ja és figyelj a mértékegységre, ahol K (kilo) van ott ezer a szorzószám, célszerű a számolás előtt átváltani.
2009. jún. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2009. jún. 3. 18:41
 5/5 anonim válasza:
nekem is épp jól jött, mert elakadtam egy részénél...köszönöm!
2014. ápr. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!