Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Elmagyarázza nekem a kombinato...

Elmagyarázza nekem a kombinatorikát és a halmazokat?

Figyelt kérdés
2012. febr. 26. 20:37
 1/4 A kérdező kommentje:
valaki* ez lemaradt bocsi:$
2012. febr. 26. 20:38
 2/4 anonim ***** válasza:

Kombinatorika:

-Permutáció: Sorba rendezés

Ha bent van a feladatba az hogy sorba rendezés akkor az csak permutáció lehet.

-Kombináció:

-Variáció: Mindenkettőnél n elemből kiválasztunk k darabot.

A variációnál az elemek sorrendjére tekintettel vagyunk.

Kombináció: Az elemek sorrenddjére nem vagyunk tekintettel. Az ismétlés nélküli kombinációnál azonos elemeket választunk ki.


Halmazok meg szépen le vannak írva a függvény táblázatba. Onnét mindent ki lehet írni. De ha van kkonkrét feladat amit nem tudsz akkor szólj. Gondolom idén érettségizel és ez már ismétlés=) ezt már megtanultad 9dikbe és 10dikben. Tudni kellene. Ezek még könnyű típusú feladatok. Ennél már csak nehezebb lesz. ( Örülnék ha ilyen lenne érettségin hosszúban. :) )

2012. febr. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
hát igen most fogok érettségizni belőle de nagyon hülye vagyok sajnos a matekhoz és köszi a segítséget majd átrágom a függvénytáblázatot alaposabban bár egy részt akkor sem értek a halmazokból de ha este tudsz visszaírni akkor leírom hátha te jobban értesz hozzá és köszönöm a választ:)
2012. febr. 27. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!