Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan oldajam meg ezt a...

Hogyan oldajam meg ezt a geometriai feladatot (8. o matek)?

Figyelt kérdés

[link]


SÜRGŐS


2012. márc. 5. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:

ABC háromszög. AB oldal A-hoz közelebbi harmadolópontja D, BC oldal B-hez közelebbi E. BC felezôpontja F. (rajzold már!! :D)

Behúzod AF szakaszt.

Behúzod DE-t.

AFB háromszög és AED h.szög hasonlóak, hiszen 2 oldaluk aránya és a 2 oldal által bezárt szög megegyezik (mert BF=a/2; BA=a valamint BE=a/3; BD=2a/3)

Ha hasonlóak akkor kész (mert ugye AF mivel magasság így merôleges BC-re)

2012. márc. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ház ezt nem igazán értem :S
2012. márc. 6. 15:39
 3/4 TJHooker33 ***** válasza:
Nyilván a belső háromszög is szabályos. Beírod a szögeket és kész.
2012. márc. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Rajzold be az "alsó" oldal másik harmadolópontját!

2. Ezt a pontot kösd össze a "jobboldali" oldal már berajzolt harmadolópontjával, ez a szakasz párhuzamos az eredeti háromszög "baloldali" oldalával.


Eddig rendben?


Ha igen:

3. A jobb alsó sarokban így kapott háromszög szabályos (minden szöge 60 fok)

4. Ennek a háromszögnek az ábrán már berajzolt "függőleges" vonal a súlyvonala.

5. Így az a magasságvonala is egyben. Ezzel kész a bizonyítás.

A többiről hasonló módszerrel látszik az ábrát elforgatva.


Ha valami nem tiszta, kérlek, írd meg, melyik pontnál akadtál el. Szándékosan nagyon kis lépésekre szedtem szét a bizonyítást.



Az első megoldás egyébként jó, és sokkal szebb, mint amit én írtam. Kérdező, megpróbáltad az első válaszoló utasításai szerint beírni a betűket? Megpróbáltad egyenként megérteni az állításait?

A második válaszolótól ha az önálló megoldás akart lenni, akkor elég hiányos, viszont ha csak magyarázat az első megoldáshoz, akkor tökéletes.

2012. márc. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!