Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy ilyen robot egyszerűbb...

Egy ilyen robot egyszerűbb változata megfelelő lenne államvizsgatémának egy mechatronikai mérnök hallgatónak?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=daH5Xs11uQc



Azért kérdem itt, mert még csak gondolkodom rajta. Kicsit kételkedem, hogy képes lennék rá, viszont reménykedem, hogy a tanár segítségével összejönne. Amúgy ki is szeretném vitelezni. Legalább, hogy demonstrációként színes golyókat szórtáljon a színük alapján.

Érdemes nekifogni, ha még viszonylag keveset tudok a képfeldolgozásról? Magamtól tanulom. Mivel a c programozási környezetben nem vagyok idegen, az openCV-nek kezdtem neki és eddig elég jól megy. Azért még vannak homályos dolgok, de gondolom, hogy a tanár segít, nameg még folyamatosan tanulom.

El szeretném látni mesterséges intelligenciával, ami szintén kicsit homályos, de az idén tanuljuk és szerintem menni fog.

Másfél évem lenne rá.



2012. márc. 9. 23:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát ezt szerintem nem a gyakorikérdések válaszolói, hanem az egyetem tudná megmondani.
2012. márc. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem hivatalos adatokra lenne szükségem, hanem csak véleményre.
2012. márc. 11. 17:34
 3/14 anonim ***** válasza:
Az a véleméynem, hogy szerintem igen. Egyébként biológus vagyok, nem tudom, mennyire releváns a véleményem. Ha sok biológus, vegyész, geológus és pék megszavazza az igent, akkor valósággá válik?
2012. márc. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy kifejtetted a véleményed. Nem számít a szakma, ezért nem is kértem, hogy közölje mindenki a hozzászólásában.

A vizsgán majd nem csak mechatronikai mérnök végzettségű tanár fogja értékelni a dolgozatomat. Lesznek közöttük gépészmérnökök is, akiknek fogalmuk sincsen, hogy például mennyire nehéz az elektronika része vagy a programozás része. A mechanikai szerkezete meg nem lesz annyira komplex, hogy csak azt pontozva jó értékelést kapjak.

Szóval ezért nem érdekel, hogy ki mennyire érintett a témában...csak írja le a véleményét.

Aki érintett a témában annak persze külön örvendenék, hogyha bővebben kifejtené véleményét.

2012. márc. 11. 21:50
 5/14 anonim ***** válasza:
Sztem jó lenne, amúgy miket tanultok mechatronikán?
2012. márc. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Egyszóval "sokmindent". Tanulunk programozást, elektronikát meg gépészetet. Erre a szakra csak úgy érdemes jönni, ha megvan a kellő érdeklődés az itt tanultak iránt, mert valljuk be nem annyi gépészetet tanulunk mint egy gépészmérnök, meg nem annyi elektronikát mint egy villamosmérnök. Viszont nagyon jól megalapozza ezeket a tudományokat és egy kis időráfordítással gyönyörű és végképp hasznos dolgokat valósíthatsz meg.

Konkrétabban, tanultunk nagyon sok matekot, amire tényleg nagy szükség van ha profin akarod csinálni a dolgokat. Ami az elektronikát illeti, tanultunk analóg meg digitális elektronikát. Mikrokontrolleres rendszereket és azoknak a felprogramozását. Villamos hajtásokat meg teljesítmény elektronikát. Persze még rendszerelmélethez meg irányítástechnikához hasonló tantárgyakat. Gépészetből majdnem mindent, szóval nem részletezem. Nem tudom hová tartozik a hidraulika meg a pneumatika. Programozásból inkább a sima c-t és egy kis c++-t, mert ipari szinten ezekkel majdnem mindent fel lehet programozni. Még tanultuk a matlabot (nem tudom mennyire számít programozásnak). PLC-ket programozgattunk, FPGA-kat. Mesterséges intelligenciát is tanítanak. A felsoroltakon kívül meg elég sok fizikát. A mechanika meg az elektromosságtanon kívül hőtant meg termotechnikát, műszaki optikát.


Szóval ha érdekel a fent felsoroltak háromnegyede akkor csakis ajánlani tudom neked. Ha pedig csak a robotok érdekelnek és azon belül inkább az elektronika része akkor inkább az automatizálást ajánlom.

2012. márc. 13. 14:24
 7/14 anonim ***** válasza:

Hát, elég gáz ez neked is és a szakmára nézve is, hogy ilyet itt megkérdezel...


A vizsgádon lesz olyan, aki mehatronikás, lesz a gépész, lesz aki villamosmérnök, lesz aki programozó. Valszeg'. De kertész tuti nem lesz köztük, ráadásul lesz egy kis fogalmuk arról, hogy ez hogy működik, hidd el...


Azt nem tudom, hogy te képes lennél-e ezt megcsinálni, de én valószínűleg igen. Legfeljebb más méretben, lassabban és nagyobb hibatűréssel. Ugyanis az alkatrészek kbszottul sokba kerülnek egy ilyenhez.


Egyébként brutálisan gáz vagy. Most menj, ülj le egy sarokba és gondold át az életedet!

2012. márc. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 M_M válasza:

Szerintem kicsit nagy fába vágnád vele a fejszédet. Kell keresni egy témavezetőt, aki támogat-segít. De ha ezt megcsinálod, akkor szerintem munka keresgélés nem lesz túl nehéz.


Más, hogy robotok a piacon millió van már, úgyhogy valami újdonságot kéne kitalálnod, hogy a tied mitől jobb mint a "sarki boltban" kaphatóak... (olcsóbb, pontosabb, akármi)

2012. márc. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"Azt nem tudom, hogy te képes lennél-e ezt megcsinálni, de én valószínűleg igen."


Köszönöm a válaszod, a fenti mondatod tökéletesen leír téged. Nem lennél te képes semmire, azon kívül, hogy interneten keresztül betyárkodjál meg hazudozzál.


Még egyszer köszönöm a válaszod...ne írj többet.

2012. márc. 26. 09:48
 10/14 A kérdező kommentje:

kedves M_M


Talán igazad van és tényleg nagy fába vágom a fejszém. De egy próbát mindenképp megér.

Azon én is gondolkodtam, hogy vigyek be újdonságokat és ne legyen a fenti robot egy lekoppintása. A piacon tényleg van millió robot, de kamerával és minimális intelligenciával már kevesebb (a nagyja vakon követ egy előírt útvonalat). Amik meg vannak azok irtó drágák. Ahogy számoltam 60000 Ft-ba kerülne ami csak az alkatrészeket illeti. Pontosabbnak nem hinném, hogy pontosabb lenne, mert annak a hibája viszonylag kicsi. Én szeretnék plusz opciókat bevinni. De mondjuk itt nem kérik annyira az újítást. Ez nem a phd fokozat eléréséhez szükséges.

Köszönöm a hozzászólásod. Reálisan átláttad a helyzetem, mármint ami az újítást meg a készségem felmérését illeti.

2012. márc. 26. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!