Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Filmekben látni hogy valamilye...

Filmekben látni hogy valamilyen szövetet átitatnak valamilyen folyadékkal ami kiüti az embert. Tényleg van ilyen?

Figyelt kérdés
ha van ilyen, valóban ilyen gyorsan hat? Nyálkahártyán keresztül sz7ódik fel?

2012. márc. 19. 11:20
 1/6 Ricky B válasza:

Igen, úgyhívják kloroform, de ma már nem nagyon használják...

[link]

2012. márc. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
értrem. Éter nem lehet? Mivel altatnak most?
2012. márc. 19. 11:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, léteznek ilyen vegyületek, mint például az említett kloroform is hasonló, de majdnem mindegyik szerves oldószerre rá van írva, hogy gőzei álmosságot, szédülést okozhatnak. így elég sok létezik ami ténylegesen altató hatású. Az éterek és az észterek is ezek köz sorolhatóak. Én dolgoztam etil-acetáttal (észter) elszívó fülke alatt, minden biztonsági szabályt betartva, de még így is konkrétan elálmosodtam miközben dolgoztam vele, abban fél órában.
2012. márc. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
azta. és komolyan ha fogom az észteres vattát odanyomom mondjuk a kutyám orra alá akkor elalszik? :D
2012. márc. 19. 12:47
 5/6 Ricky B válasza:
Feltehetően igen, de nem javasolnám, mert minden ilyen vegyianyagnak vannak káros mellékhatásai az érrendszerre, légzőszervekre, idegrendszerre... Főleg egy állat esetében ami igen ritkán találkozik direktbe ilyen dolgokkal...
2012. márc. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
persze nem csinalom en ezt. Es a korhazban mivel altatnak? Az is karos valamilyen szinten?
2012. márc. 19. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!