Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Vertikális szélturbina lapátmé...

EagleHUN kérdése:

Vertikális szélturbina lapátméret számításhoz van valakinek valamilyen képletet, esetleg építési tapasztalata?

Figyelt kérdés

2-3kW közötti buszgenerátorhoz szeretnék vertikális szélturbinát építeni, és arra lennék kíváncsi hogy milyen összefüggések vannak a generátor teljesítménye és a "kanál" felület/méret illetve a kanalak száma közt. Illetve az adott hely átlagos szélerősségéhez viszonyítva. Illetve nyomatékhoz is. Táblázatok is jók.

Szerintem egy ilyen "kanalas" szélturbinát egyszerűbb kivitelezni mint a lapátosat ahol nagyon figyelni kell az aerodinamikára a lapát súlyára és szélbe kell fordulni a szerkezetnek, ennek a vertikálisnak meg nem.

Linkeket is elfogadok. :)


2012. márc. 13. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez a link nem működik.
2012. szept. 10. 10:46
 3/3 anonim válasza:
Megerősítem: ez a limk nem működik! Nekem sem jött be.
2012. okt. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!