Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen anyaggal tudnék lángoló...

Milyen anyaggal tudnék lángoló, színezhető feliratot készíteni betonra?

Figyelt kérdés
Gondolok itt egy folyadékra amit könnyen ki lehet keverni, elég sűrű ahhoz, hogy ecsettel tudjam felvinni a felületre, és színezhető mondjuk sóval, bórral... Én eddig arra jutottam, hogy gázolajban feloldanék hungarocellt, addig amíg elég sűrű nem lesz a cucc, hogy lehessen vele festeni, és ezután szórnék bele sót meg miegymást. Már ha ez így működik. Nem vagyok kémikus, nem is fogok belekezdeni, amíg meg nem erősít valaki, hogy hogy csináljam. Egyébként adott egy nagy betonplacc a szabadban. Itt szeretnék egy mintát felfesteni (különböző alakokat, és szöveget különböző színnel égő keverékkel) egy szülinapi ajándék gyanánt. Tekintve hogy szabadban lesz, nem lenne probléma, ha 5 perc után elaludna a cucc. Utóirat holnap estére kéne a megoldás...
2012. márc. 23. 21:08
 1/2 anonim válasza:

RÉGEN FEJLESZTETTEM KI 1 RECEPTET.


kell hozzá: Alkohol, Én sebészetit használtam, kék színűt..

Ehhez kell porcukor és szódabikarbóna/ vagy /sütőpor.. na erre már nem emlékszek, de inkább szódabikarbóna..


Ezt úgy kevered össze, hogy szépen összeálljon, és akár falra is felkenheted, és meggyújthatod..


Színe nem nagyon van, így nem fog bekavarni a színező amit hozzáraksz.

És nem büdös.. ez nagyon előnyös. nem füstöl!

Enyhe karamella illata lesz a porcukor miatt..


És nagyon sokáig ég. Majd megfeketedik a cucc és szépen le lehet szedni a falról ha esetleg oda rakod, vagy leesik magától...


Nekem tetszett.. próbáld ki te is.

2012. márc. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tudnál adni egy msn címet? Próbálkozok itthon megcsinálni amit írtál, de problémákba ütköztem. Talán ha részletesebben le tudnád írni, akkor sikerülne. Azagond, hogy nem nagyon akar besűrűsödni. Hiába rakok bele cukrot, szódabikarbónat, vagy sütőport, csak leülepszik az aljára... (nem volt itthon sebészeti alkohol... denaturált szeszt felöntöttem vízzel. Így helyettesítettem.)
2012. márc. 27. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!