Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehetséges lenne, hogy az...

Lehetséges lenne, hogy az írásom megváltoztatása által változzon a személyiségem is? (több lent)

Figyelt kérdés

Szóval mostanában elkezdett érdekelni a Grafológia, és most, hogy dióhéjban elolvastam, hogyan elemzik az írásokat, még mindig nagyon foglalkoztat.

Felmerült bennem, hogy ha pl. a margóm először szélesen kezdődik, aztán egyre szűkítem akaratlanul(azaz a leírtak alapján gyakran meghátrálok a dolgok végére), de nem szeretem ezt a tulajdonságomat, esetleg ha erőltetetten úgy vezetném a margót, hogy ne haladjon beljebb, lehetséges lenne, hogy ezáltal a személyiségem ezen része is megváltozzon? Nem tartom valószínűnek, de biztos ami biztos.



2012. márc. 27. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én valószínűnek tartom, sőt szerintem biztos. Persze jó sok margót kell addig meghúzni. És úgy-e ez csak egy példa volt, más hasonlókkal is lehet próbálkozni. Vágjál bele és tartsál ki!
2012. márc. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Létezik olyasmi, hogy grafoterápia:


[link]

2012. márc. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy nem csak nekem jutnak eszembe ilyen kérdések :)
2012. márc. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy grafológus is azt mondta nekem egyszer, hogy elvileg igen, de sok munka, kitartás kell hozzá, és önmagában nem garantálja a sikert. De amúgy a válasz: igen.
2012. márc. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 2xSü ***** válasza:

Önmagában nem az írásod változása fogja megváltoztatni a személyiségedet. Viszont áttételesen működhet.


Ahhoz, hogy megváltoztasd az írásodat, folyamatosan figyelned kell rá. Ha figyelsz és tudatos benned a személyiségjegyekkel való összefüggés, akkor folyamatosan tudatosítod magadban azt a személyiségjegyet, amin változtatni akarsz. Ez a folyamatos tudatosítás segíthet abban, hogy tetten érd magad olyan helyzetekben, mikor amúgy nem biztos, hogy tetten érnéd magad. Folyamatosan kontrollálni fogod a döntéseidet, viselkedésedet, így valóban megváltozhat a személyiséged is ezáltal, de csak szépen lassan és csak akkor, ha amúgy olyan helyzetben is eszedbe jut a dolog, mikor éppen nem írsz.

2012. márc. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, adtak egy kis erőt most :D
2012. márc. 28. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!