Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Acélcső vezeték hálózatban...

Acélcső vezeték hálózatban lehet rézcsővel pótolni a hibás szakaszt? (víz)

Figyelt kérdés
Nem szerelhetőség képen mert azt tudom hogy gyakorlatilag szerelhető, de úgy hallottam hogy a víz olyan anyagokat vált ki a rézből hogy az megeszi az acélt. Ezért közbelső szakaszban nem lehet hogy acél-réz-acél csak utána lehet réz. Azonban azt nem értem akkor hogy vannak komplett rézvezetékből fűtési hálózatok akkor a radiátort hogy nem eszi meg mert ott ugy közbelső szakasz mert körbe körbe megy a víz.
2012. ápr. 5. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Ha egy rendszerbe vegyesen szerelnek be vörösréz- és acélcsöveket, akkor az ilyen csövek különböző tulajdonságai miatt a következő szempontokat kell figyelembe venni.

Az ivóvízben - a zárt fűtési rendszerrel ellentétben - mindig található oxigén a víz származásától és egyéb összetételtől függetlenül, ezért az új vezetékhálózatban - amíg nem alakul ki az oxidréteg - szabad rézion található, amely acéllal érintkezve elektrokémiai korróziót okoz, melynek hatására az acél gyorsan tönkremegy. Ennek elkerülésére a nagyon fontos "folyási szabályt" kell betartani, amely kimondja, hogy a víz áramlási irányát tekintve réz után nem következhet acél, vagyis a vörösréz csöveket - a víz folyásirányát tekintve - mindig az acél szerkezeti elemek után kell beépíteni."

[link]


Plusz még infó:

[link]

2012. ápr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%

Igazából nem a réz eszi meg az acélt, hanem az oxigén. A rézcsőből ha leválik egy mikroszemcse, és az az acél felszínén megtelepszik, akkor ott egy mini galvánelem jön létre, azaz ott sokkal reakcióképesebb lesz a vas, pontkorróziót okoz.


De ha nincs oxigén a rendszerben (zárt fűtési rendszerekben nincs, a jól szerelt nyitottban is elhanyagolható) akkor nem tud a vas rozsdásodni, hiába a katalizátorként viselkedő réz.


Hasonlóan a villanyszerelésben a réz-alu kötésnél (Wago-csatlakozóval) egy speciális pasztát használnak, ami elzárja a kötést a levegőtől (oxigéntől)

2012. ápr. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 ataaa ***** válasza:
Szerintem vízvezetéknek ne használj réz csövet, ugyanis a rézoxid mérgező. Szerelvényként is inkább réz ötvözeteket használnak.
2012. ápr. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!