Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Léteznek szakdolgozatnak,...

Léteznek szakdolgozatnak, diplomamunkának álcázott reklámok?

Figyelt kérdés
Rendre kapom a felkéréseket, hogy töltsek ki teszteket termékekkel kapcsolatosan, olyan címen, hogy az adatok szakdolgozathoz kellenek. Tényleg létezhet, hogy egyesek ilyesmiből írnak szakdolgozatot? Nekem az egész átverésnek és reklámnak tűnik.
2012. ápr. 9. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kommunikáció, gazdaság, marketing - igen, vannak ilyen szakok az egyetemeken. Ha marketingből ír, és konkrétan egy cég termékeit vizsgálja a marketing függvényében mi mást tehetne? Elég olcsó szöveg a "szakdogához kell", ha valójában piackutatás. Akkor már inkább a "fantasztikus akció, töltsd ki te is a kérdőívet, hogy esélyt szerezz a nyereményekre!" dumával adnák el.
2012. ápr. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
fú elég undorító lenne ha létezne ilyesmi :S én is már segédkeztem kérdőívekkel több embernek, de én nem vettem észre hogy bármit reklámoznának nekem ezen keresztül.
2012. ápr. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Tényleg létezhet, hogy egyesek ilyesmiből írnak szakdolgozatot?"


Létezhet. És könnyen előfordulhat, hogy visszadobnak egy ilyen szakdolgozatot, mert egy internetes felmérés nem lesz reprezentatív. Éppen ezért marketingcélokra se jó egy internetes felmérés. Esetleg egy piackutatás első lépcsőjében ötletgyűjtésre lehet jó, de arra is korlátozottan.


Ha internetes felmérést csinálok, akkor nem azt mondom, hogy "szakdogához kell", hanem azt, hogy "válaszával hozzájárulhat a ... reform sikeréhez", ami ráadásul még igaz is.

2012. ápr. 12. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

mivel én is marketing szakon végzek épp, igen, ez teljesen természetes. általában mindenki a szakmai gyakorlatos bázisvállalatánál írja a szakdolgozatát, így a céghez/termékekhez kötődik...


kötelező saját primer kutatást beletennünk, így igen, elég nagy fejfájás ismerősöket és ismeretleneket zaklatni, hogy válaszoljanak már pár kérdésre, egyikünk sem jó kedvéből, meg reklámból teszi...

2012. okt. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!