Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha a Titanic orral egyenesen...

Ha a Titanic orral egyenesen belement volna a jéghegybe, akkor nem süllyedt volna el?

Figyelt kérdés
Úgy vélem akkor csak az első 1-2 kamra telt meg volna vízzel, így hogy oldalra húzták esélyük nem volt.
2012. ápr. 12. 21:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szakszerű válaszokat, én is így vélem a dolgokat ahogy Ti! Valóban nem neveztek Kék Szalagra, mert a Titanic nem volt olyan gyors hajó. A könyv megvan nekem, elolvastam már párszor régebben. Érdekel a téma. A neten fentvan (fentvolt?) egy oldal, ahol az összes utas rövid életrajza, illetve a túlélők későbbi sorsa volt leírva.
2012. ápr. 12. 22:12
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

A 2007-es kiállítás honlapja (Origo) ma is működik, minden fotó fent van, belinkeltem, érdemes megnézni.

Én valamikor nagyon régen, még nem is volt szines tévé, akkor láttam egy filmet a Titanic-ról a tévében, azóta érdekel. Az OSZK-ban kis kamarakiállítás van a magyar dr. Lengyel Árpádról, aki a Carpathia egyik orvosa volt és ő látta el a hajótörötteket. A Carpathia az I. Világháború áldozata lett.

[link]

2012. ápr. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez a lényeg:

"A magyar orvos visszaemlé­kezéseiben azt is megjegyzi, hogy a katasztrófához az em­beri hiúság, a pénzvágy és a tár­saságok eszement versen­gé­se is hozzájárult".

2012. ápr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként most 14-én lesz a 100. évfordulója a balesetnek.
2012. ápr. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
2012. ápr. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom, hogy nem sérült volna meg ennyire a hajó, ha szemből megy neki a jéghegynek. Viszont ha az ember azt gondolja, hogy még van idő kikerülni, akkor inkább megpróbálja kikerülni, minthogy kockáztasson egy frontális ütközést, főleg, ha azt hitték, hogy nem sérülhet meg egyszerre annyi oldalsó rekesz. Persze utólag könnyű okosnak lenni.

Én is láttam a kiállítást, nagy élmény volt. Egy első osztályú utas beszállókártyáját kaptam, Ida Straus kártyáját. A férje mellett akart maradni, így együtt haltak meg. Ott, a katasztrófa néhány órájában kiderülhetett, hogy ki milyen ember...

2012. ápr. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Az én kiállítási beszállókártyám Mrs. Braun nevére szólt. Igen, annak az újgazdag asszonynak a nevére, aki soha nem felejtette el, honnan jött. És kiválóan helytállt vészhelyzetben is.
2012. ápr. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem Brown? Margaret Brown, róla találtam anyagot. Kiváló asszony lehetett... Nagyon érdekes a belinkelt cikk Dr. Lengyel Árpádról is. Mindig megborzongat a Titanic-téma. A borzalmas történések mellett van benne valami fenséges és végzetszerű.
2012. ápr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Bocs, elirtam a nevét. Mrs. Brown a tragédia után is segítette a Titanic kevés megmenekült harmadosztályú, kivándorló utasait. De az árvákat, özvegyeket is támogatta. Nem akármilyen asszony volt.

[link]

Lengyel Árpád könyve megjelent! A Libriben kapható.

2012. ápr. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!