Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha a Titanic orral egyenesen...

Ha a Titanic orral egyenesen belement volna a jéghegybe, akkor nem süllyedt volna el?

Figyelt kérdés
Úgy vélem akkor csak az első 1-2 kamra telt meg volna vízzel, így hogy oldalra húzták esélyük nem volt.
2012. ápr. 12. 21:15
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elolvastam, valóban különleges asszony lehetett! Az "én" Ida Strausom kitartott a férje mellett, akiről azt olvastam, hogy kora miatt felajánlották neki, hogy csónakba szálljon, de ő visszautasította. A felesége meg nem hagyta ott, azt mondta, harminc évig vele volt, most sem fogja elhagyni. A Titanic árnyékában - egyébként erre a könyvre gondolsz? Könyvtárban dolgozom, és nemrég érkezett feldolgozásra, itt van előttem! :) Csodás! Sok korabeli dokumentum fényképével!
2012. ápr. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Ezt még nem olvastam, viszont évtizedek óta megvan és sok kiadása volt Walter Lord: A Titanic pusztulása című dokumentumokra alapozott könyve.
2012. ápr. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Köszi, ez is megvan nálunk, meg fogom nézni. Kedves kérdező, bocs az offolásért. :)
2012. ápr. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
94%
Lehet, hogy már le írta valaki, de leírom én is. A Titanic soha nem küzdött a Kék Szalagért. Ahogy előttem leírták a Cunard sokkal jobb volt ebben. És ha már a sebességben ne győzi le a Cunardot, akkor luxusban mindenképp. Ha jobban utána néztek, akkor megtudjátok, hogy 10 naposra tervezték az utat, hisz így a full gazdagok, mint Astor, kipróbálhat mindent, a teniszpályától a fürdőig. A túlhajtás és az eszetlen parancsok Ismay-től, csak hátrahagyott törmelék, amit a németek építettek bele filmjeikbe. Ezzel is egyfajta hülyének beállítani az angol embereket.
2014. szept. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

A Titanicon 16 vízzáró rekeszfal volt, úgy tervezték ,hogy bármelyik 4 megsérül és megtelik vízzel ne süllyedjen el a hajó. Frontális ütközésnél biztos nem sérült volna 4-nél több így ha mozgásképtelen is lett volna a hajó a vízen marad, és egy másik be tudta volna vontatni egy kikötőbe.


Azért is ment mint a meszes, mert sebességben nem tudott annyit mint a Cunard hajók, így a nyári útvonalon ment a lehető legrövidebb úton és sebességtartaléka sem volt, így a menetrend tartása csak úgy ment ha nem lassítanak és nem kerülnek dél felé. Tudták akkor is, hogy a legrövidebb út ilyenkor tele van jéghegyekkel, a legtöbb hajó délebben is ment épp emiatt úgy volt biztonságos. Aki mégis a nyári úton északabbra, ott is pl. a Californiannál lassítottak, sőt a Titanic elsüllyedésének estéjén a Californian meg is állt, ott a kapitány nem kockáztatott, mondván biztonságosabb nappal áthaladni a jéghegyek között, figyelmeztették is a Titanicot a veszélyre, sőt más hajók is szóltak róla, de nem lassítottak. Megszokott dolog akkoriban jégzónában hajókázni, azért is voltak matrózok figyelőszolgálatban a hajókosárban ,hogy jelezni tudjanak, ha baj van. A Titanicon viszont nem volt távcső, mert egy tiszt még indulás előtt leszállt a hajóról é elvitte magával a szekrénykulcsot is, ahol el voltak zárva. Feltörni a szekrényt meg ugye minek, Smith kapitány elintézte azzal ,hogy majd veszünk New York-ban távcsöveket.


Az ütközés előtt Smith kapitány nem volt a parancsnoki hídon William Murdock elsőtiszt volt szolgálatban, ő adott rossz utasítást. Teljes fordulat és hátramenetbe kapcsolás. Ez volt végzetes baki, külön-külön mind a két parancs helyes lett volna, együtt volt végzetes. Előremenetben gyorsabban tudott volna fordulni, ha csak hátramenetbe kapcsol akkor meg frontális ütközés lett volna, de nem teljes sebességgel, a megálláskor nem volt elég idő.


A Carpathia mikor ment menteni szintén vágtatott teljes gőzzel, minden energiát a gépekre küldve, a jéghegyek között megkettőzött őrséggel és persze volt távcső sőt lámpával is bevilágították az utat teljesen.

2015. jún. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!