Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mikorra várhatók olyan akkumul...

Mikorra várhatók olyan akkumulátorok, amelyek a mostaninál jóval tovább bírják?

Figyelt kérdés
Elsősorban laptophoz érdekelne, hogy milyen újdonságok vannak a tudomány terén e tekintetben. Hallottam valami Apple-ös szabadalomról, amely üzemanyagcellát alkalmazna laptopokban. Nagyon várok már valami áttörést már a mostani akkumulátorokkal nem élet laptopot használni, elméletileg a mobilitást kellene szolgálniuk, de gyakorlatilag csak a telep mellé kötnek, nekem meg kevés a 7 óra maximális üzemidő. Mit gondoltok vannak ígéretes fejlesztések ezzel kapcsolatban?

#akkumulátor #új típus
2012. ápr. 20. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem vannak, de többnyire titkosak. Néha megszellőztetnek egy-egy ígéretesnek tűnő próbálkozást, de a valódi megoldásról csak akkor fogunk tudni, amikor piacra dobják.

Aztán kérdés, hogy lassan, lépésről lépésre fog növekedni az akkuk kapacitása, vagy nagyobb technológiai változás lesz, és hirtelen mondjuk ötszörösére nő. Amúgy lehet, hogy ezt már Kínában fogják feltalálni.


Laptopokban néhány éves távon valószínűbb a fogyasztás csökkenése, mint az akkukapacitás növekedése.

2012. ápr. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A közeljövőben várhatóak a lítium-levegő lítium-szilícium akuk megjelenése, legalábbis a mobilokhoz. A laptop és mobil akkumulátor technológia viszont elég nagy átfedést mutat szóval szerintem hamarosan.


[link]

2012. ápr. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amíg van elég olaj a földön, addig nem lesz jó akkumulátor.

Hiszen ha lenne laptopba való jó akksi, akkor hamarosan az autóba is azt raknák.


És az ugye nem megengedhető...

2012. ápr. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!