Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy törött lázmérőből a...

Egy törött lázmérőből a higany mennyi idő alatt párolog el kb?

Figyelt kérdés
A fiókos szekrény felső fiókjában volt a lázmérő, és valahogy elrepedt. Letört a vége. Volt még benne higany, mikor megtaláltam, de nem tudom mikor törhetett el, mennyi volt benne stb. Nem találtam golyókat. Az alatta lévő fiókban babaruhák vannak. Azoknak lehetett baja ha esetleg belekerült golyó? Kipakoltam, de nem találtam. Ruhába beleivódhatott? Szoktak ebben a fiókban pakolni a gyerekek, lehet, ők törhették el. Ha már régóta párolgott lehetett bajuk ahogy pakoltak?
2012. máj. 11. 14:24
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
A higany szobahőmérsékleten nagyon kis mértékben párolog, az viszont lehet, hogy elgurultak a cseppek. Mivel nagy a felületi feszültsége nem is ivódik bele a ruhába. Aggodalomra nem nagyon van ok, de azért jó lenne a fiókos szekrény környékét jól átfésülni, hátha megtaláljátok a cseppeket. Egy jópár napig szellőztessetek rendesen. Nem lehet semmi bajotok, se a gyerekeknek, mert, mondom a higany 45-50 fokon párolog.
2012. máj. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!