Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » NaCl+H2O -ból hogyan állítanak...

NaCl+H2O -ból hogyan állítanak elő sósavat?

Figyelt kérdés
Elektrolízises kísérletekbe kezdtem, most vízben oldott tömény sóoldatot készítettem, és elkezdtem árammal bontani. A klórgáz szaga érezhető, amit ha jól sejtem a katód elektróda szabadít fel. A kérdésem az lenne, hogy a klórgázt hogyan cseppfolyósítják? És a klórgázból hogyan lesz HCl (sósav)?

2012. máj. 23. 17:54
 1/8 Strigi ***** válasza:
Hidrogéngázt és klórgázt rendkívül nagy nyomáson és hőmérsékleten reagáltatnak és a terméket elvonják.
2012. máj. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A katódon csak sima klórgáz szabadul föl, vagy hidrogén klorid gáz?:)
2012. máj. 23. 18:22
 3/8 Strigi ***** válasza:
Ez egy hülye kérdés volt, szerintem te sem gondoltad komolyan. Írd fel a reakciókat...
2012. máj. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Még valamit elfelejtettem leírni. Az oldatban 3 óra elteltével apró fehér pehely szerű anyagok jelentek meg. Az milyen anyag?
2012. máj. 23. 18:32
 5/8 A kérdező kommentje:

Bocsi, nem vagyok kémikus, csak kísérletezem. Készítettem egy tömény só oldatot. NaCl+H2O. Ceruza grafitot használok elektródának. A negatív elektróda hevesebben reagál, mint a pozitív. A negatív elektródán milyen gáz szabadul föl pontosan? És mi az a pehely szerű fehér anyag, ami nagyjából 3 óra elteltével jelent meg az oldatban? Ez lenne a kérdésem.

Köszi a választ:)

2012. máj. 23. 18:37
 6/8 Strigi ***** válasza:

Nem írtad, mekkora a feszültség, de gondolom valami elem. Akkor a víz nem reagál, tehát az Na+ az anódon kicsapódik, a Cl- a katódon Cl2 formában kilép. A kicsapódott Na a vízzel reagál, keletkezik hidrogén és nátrium-hidroxid.


A csapadék bizonyára a NaOH valamilyen reakcióterméke, pl. az edényben lévő szennyeződéssel, stb.

2012. máj. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
9 volt 1.0 Amper adaptert használoka kísérlethez egy egydecis pohárban:)
2012. máj. 23. 18:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Elképzelhető h Ca(OH)2, estleg Mg(OH)2 csapadék lehet a fehér cucc.
2012. máj. 24. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!