Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Használ a Kineziológia?

Használ a Kineziológia?

Figyelt kérdés

Hallottam már róla, hogy mire való, de valójában mi csinál? Én úgy hiszem csak az elme manipulálása az egész. Kérlek írjatok véleményeket, hogy szerintetek hasznos-e vagy nem és hogy miért.

Köszi



2012. máj. 28. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:
2012. máj. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Nekem nem használt,a nő csak a sablon szövegeket nyomatta,amit mindenkire rá lehet húzni.Sokkal jobban tudom magam elemezni,mint ahogy ő csinálta.
2012. máj. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Aki hisz benne,annak igen. Egyébként csak szemfényvesztés.
2012. máj. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Nekem nagyon sokat használt... Nőtt az önbizalmam, egy csomó mindent máshogy látok és máshogy élek meg, sokkal nyugodtabb vagyok, BOLDOGABB.


De ez hosszú munka eredménye, nem attól jött, hogy egy alkalommal mentem, hanem újra és újra, és ha valamilyen problémám van, akkor segítséget kérek.


Az első alkalommal valóban lehet, hogy több az "elemezgetés", ami néha kellemetlen tükröt is tarthat saját magam elé, viszont segít, hogy értsem, mi is az a lelkiállapot, amiben a problémával kapcsolatban valójában vagyok.


Szerintem ez nem manipuláció, inkább abban segít, hogy kiszabaduljak a saját gondolkodásmódom útvesztőjéből, és tisztán lássam a helyzetet. Mert ugye a problémámat pont az okozza, hogy nem látok ki a saját gondolataim közül...


Utána egy csomó korrekció van, amik helyrepakolnak, utána mindig nagy megkönnyebbülést érzek. A kineziológia nem csak arról szól,hogy két ember beszélget, egy jó kineziológus, miután segített megérteni a helyzetet, sok más módszert is alkalmaz ahhoz, hogy a megoldás útjában álló testi és lelki blokkok eltűnjenek belőlünk.


Akkor is használ, ha fogalmam nincs, mi történik, sokszor nem is tudom, viszont a benne való hit azt jelenti, hogy nyitott vagyok egy olyan folyamatra, amit valójában nem értek. Viszont érzek.


Sajnálom, ha valakinek rossz tapasztalata volt, annyit azért érdemes átgondolni, hogy ha egy orvos rossz, akkor nem a nyugati orvoslást szidjuk, hanem az orvost, míg ha egy kineziológus rossz (és van sok ilyen), akkor az egész kineziológiát hívjuk szemfényvesztésnek.


Pedig éppen, hogy felnyitja a szemünket, saját magunkra és a problémáink mögött álló okokra. És nem csak felnyitja, hanem ki is oldja a negatív hatásokat, és közelebb visz a megoldáshoz.


Nagyon ajánlom, hogy kipróbáld. NE csak egyszer, többször. És ha 3 alkalom után semmilyen változást nem érzel, keress másik kineziológust. Ha jót találtál, akkor járj addig, amíg teljesen jól nem leszel.


Vagy ismerd be, hogy ez a megközelítés nem neked való, és menj pszichológushoz, vagy keress olyan stresszoldó módszereket, amiknél a verbalitás és a tudatosítás kevésbé fontos, ez lehet akár jóga, thai ci, reiki, **, metamorfózis kezelés, meditáció, stb. Találd meg azt, ami neked a legjobban működik, de ha valami NEKED nem működött, akkor ne a módszert szidd, hanem keress olyat, ami neked jobb.



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2012. máj. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
34%
Tudományos szempontból egyszerű kuruzslás, működésére semmi bizonyíték, viszont jó sok pénzzel lehúznak.
2012. máj. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!