Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a leghatékonyabb módja...

Mi a leghatékonyabb módja annak, hogy a zárt szobámból a meleg levegőt kicseréljem a kinti, hűvösebbre?

Figyelt kérdés
Kb 20m2 a szobám területe. Tetőteres és nagyon meleg! A rendelkezésemre állnak kisebb ventilátorok, plusz szeretek az itthon talált dolgokból is barkácsolni. Nem tudom mi lenne a legjobb megoldás! Ja van erkély is, ha esetleg használható az infó!

2012. júl. 2. 23:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Eloszor is a ventilator nem tudom, hogy mennyire hatasos a levego kcisereleseben de az inkabb melegiti a benti levegot, a hideg erzetet csak azert erzed ha odaalsz mert gyorsabb lesz a parolgas a borodon.

Ha kinyitod az ablakot akkor mondhatni hogy nagyon nagyon gyorsan kicserelodnek a levegomolekulak, de persze ha kint emg melegebb van mint bent akkor ezt enm is fogod erezni de pl telen le lehet ellenorizni.

En van amikro azt csinalom hogy ha reggel hamarabb kelek es meg kint nicsn hideg hogy kiszelloztetek, utana becsukom az ablakot es elhuzom legalabb egyik sotetitot.

2012. júl. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szúnyogháló és hagyd nyitva az ablakot éjjel. Nappal meg függöny. Hideg nem lesz, de jobban elviselhető.
2012. júl. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Most a fizika törvényszerűségeit mellőzve elemezzük a helyzetet! Ablaknyitás nélkül nem cseréled ki a levegőt, csak megforgatod a ventilátorral ezért tűnik hűvösnek! :) Frissülni nem fog.
2012. júl. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 mustafa33 ***** válasza:
próbáld zsákolni
2012. júl. 3. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Smartguy86 ***** válasza:
Tedd a ventilátort az ablakba :D Az majd beszívja a kinti hideg levegőt.
2012. júl. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"kinti hideg levegőt"


Persze, éjfélkor már majdnem 25 fok van...Meg lehet fagyni.

2012. júl. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A ventilátornál vedd figyelembe, hogy az általa elfogyasztott elektromos energia hővé alakul és ezt a meleget is ki kell még pluszban szellőztetni. Ha meg csak zárt ablakok (ajtó) mellett keringeted vele a levegőt, akkor csak valójában melegíted vele a szoba levegőjét és a hideget csak annak köszönhetően érzed, hogy az általa keltett légáramlatnál gyorsabban párolog a nedvesség a bőrödről.
2012. júl. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Smartguy86 ***** válasza:
#6 - Ha kint 25 fok van, de bent tetőtérben 35, akkor az -10 fok különbség, amitől már meg is fázhatsz... Sokat számít egyébként, hogy 25 fok van vagy 35.
2012. júl. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Éjjel minden ablakot kitárni, nappal bezárni. Napközben kb. délelőtt 9 óra és este 9 közt melegebb a kinti levegő, mint a benti.

Célszerű megoldás az is, ha mérjük folyamatosan a kinti és benti hőmérsékletet. Ha a kinti alacsonyabb, szellőztetünk, ha nem, úgy bezárjuk az ablakokat.

Árnyékolásteknikai hasznos tanácsok:

Leghatékonyabb megoldás, ha a nyílászárót nem éri napsütés, tehát az ablakra külső zsalut, vagy redőnyt kell szerelni.

A belső árnyékolás (pl. sötétítő függőny) kevésbé hatékony, mert beszívja a meleget, és a szoba levegőjébe ereszti ki.

A ventilátoros szellőztetéshez:


Lehet próbálkozni olyannal, hogy a ventillátorokat az ablak elé teszed. Tetőtéres ablak esetén oly módon, hogy a ventilátor kifelé fújja a levegőt. Tehát ezzel a szoba meleg levegője kimegy, de biztosítani kell a levegőbeáramlást is az ajton. Ez esetben a ház egy másik részében egy ablaknak nyitva kell lenni, (ez lehet pl. egy földszinti, északra néző ablak) ahonnan beáramlik a levegő és a már említett módon a tetőtérben kimegy.

Persze ez a módszer is csak akkor alkalmazható, ha kint hidegebb van, mint bent.

Persze arra ne számíts, hogy 5 perc alatt 10 fokot hűl a levegő.

2012. júl. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Napok óta próbálkozom minden lehetséges megoldással, de ma az egyik hatásosnak bizonyult.

Az alaphelyzet nálam is hasonló. Napközben (redőny, csukott ablak ellenére is) 35-37 fokig felmegy a hőmérő (digitális).


Valaki említette, hogy este beteszi a fagyasztóba a 3-4 cm széles, 10-14 cm hosszú alufólia-csíkokat, napközben meg kiakasztja egy kötélre, a plafonhoz közel. Nem hittem benne, de megtettem. A csíkok 9 órát voltak a fagyasztóban. Összesen 14 csíkot raktam ki egy kifeszített kötélre (ráhajtottam őket és lógtak). A belmagasság 290cm., a kötél magassága 245 cm körül. Kiakasztáskor a hőmérséklet 34,3 fok volt.

15 perc múlva már lement 29,2-re. Ez 4 órán keresztül megmaradt, majd lecseréltem újabb csíkokra és akkor 27,4-ig levitte.

2012. júl. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!