Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem mondja be a Meteorol...

Miért nem mondja be a Meteorológiai Intézet hogy mennyi nap-és szélenergia érkezik az országba?

Figyelt kérdés
Elsôsorban a tudatosítás szempontjából.

2012. júl. 7. 16:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nemes egyszerűséggel azért, mert nem tudja. Ez az MVM területe, de mivel tökre nem érdekel senkit rajtad kívül, ezért nem is közlik. Aki meg ilyen adatot kíván használni, annak az éves statisztika bőven megfelel.
2012. júl. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nem akar ötletet adni drága kormányunknak, mit lehetne még megadóztatni. :(


Komolyabban: Fogalma sincs, és nem is lenne értelme. MIféle tudatosításra gondolsz?

2012. júl. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Alaque ***** válasza:

Nyilvan arra gondol, hogy azt kell tudatositani, hogy mennyi gyakorlatilag ingyenes energiatol fosztjuk meg magunkat - pontosabban foszt meg minket draga kormanyunk a megujulo energiaforrasokat hasznalok megadoztatasaval (mert megadoztatja am). Europai orszagokban inkabb tamogatjak az effajta torekveseket, de erre a mi Eszak-Balkani Koztarsasagunkban varhatunk, amig kino a szakallunk (:


Valasz a kerdesre:

Egyreszt azert nem, mert szinte senkit nem erdekel, masreszt olyan lenne, mintha azt mondanak, hogy aki nem a hegyek kozt el tiszta levegoben es nem sportol naponta, az rossz ember. Mindenki tudja, hogy igy lenne az egeszseges, de igen kevesen emgedhetik meg maguknak.

2012. júl. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

No azért no. A passzívházak kiépítése 8 millió forint, és drága kormányunk 4 milliós támogatást nyújt. (etért jó az eu tagság)


A kérdésre a válasz meg az, hogy nem sok értelme lenne. Akiknek ez az adat szükséges, akkor azok meg is tudják saccolni, ha meg nem, akkor telefonálnak egyet oda, ahol meg tudják saccollni. Szernitem.

2012. júl. 8. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Alaque ***** válasza:
De ha en a haztetomet be akarom fedni napelemekkel, arra darabonkent kulon engedely kell, tovabba adoznom kell a felhasznalt aram mennyisegenek fuggvenyeben, es az engedelyek/adok koltsegeivel egyutt tobbe kerul a dolog, mintha "elmus" aramot hasznalnek. Szoval vedhetem a kornyezetet, hasznalhatok ingyenes energiat, HA meg tudom fizetni. Lehet, hogy tevedek, de nehany eve meg igy volt.
2012. júl. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Alaque:


Ha jól tudom, egyelőre még csak a talajszondás hőszivattyúk után kell bányadíjat fizetni, meg talán azért is, ha akár saját kútból veszel vizet hőszivattyúhoz.


Arról még nem hallottam, hogy napelemek után azok energiatermelése szerint adózni kellene, de ami késik, nem múlik. :( Kormányunk biztos be fog vezetni ilyen adót, amint kellőképpen elterjednek a napelemek.

2012. júl. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Amit itt eddig olvastam csak az derül ki hogy errôl többet kellene beszélni. Ha feltennék a beérkezett napenergia mennyiségét is a meteorológiai térképen akkor az sokakat elgondolkodtatna. Az adóztatás az egy politikai kérdés, az ilyesmiben nem hiszek hogy ebben az esetben is... - A napenergia ugyanis sok megspórolást is jelenthetne(?)
2012. júl. 8. 22:31
 8/20 anonim ***** válasza:

A napenergia sok megspórolást jelentene, ha nem önmagában csak azt használod. Önmagában ugyanis kevés, mivel télen nem tud annyi energiát hasznosítani. Ha e mellé még hozzá csapsz egy szélmalmot, akkor már megéri. De a kiépítése egy ilyen rendszernek nagyon drága.

A passzívház meg pláne. :(

2012. júl. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Egyébként, aki nagyon környezetbarát akar lenni, az éljen gömbházban.
2012. júl. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

A rokonimnál voltam egy nyáron Dombóvár közelében (Szentivan). Észrevettem hogy milyen pazarlás folyik. Nekiláttam és megcsináltam egy egyszerû zuhanyozót az udvarban.

Napenergiával mûködött és élvezetté tette a tisztálkodást is. Mindenki nagyon örült.

Egyszerû eszközökkel is lehet spårolni.

2012. júl. 9. 09:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!