Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Következhet egy újabb jégkorszak?

Következhet egy újabb jégkorszak?

Figyelt kérdés

Azt mondják, a Földön folyamatosan emelkedik az átlaghőmérséklet. És azt is mondják, hogy ez annak a következménye, hogy voltak a glaciális és interglaciális időszakok (azt hiszem. Rég tanultam ilyenekről, javítsatok, ha orbitális baromságot mondok :)). És hogy a jégkorszakok között a hőmérséklet egyre növekedett, majd megint bekövetkezett egy újabb jégkorszak. Na itt lehet rosszul emlékszem.. :')


De a kérdésem az, hogy ha jól emlékszem, és ez egy melegedési szakasz (ezért nő az átlaghőm), akkor ezt egy jégkorszak követi. Vagyis a jégkorszak következtében akár ki is halhat az emberiség?


Valaki, akar erről diskurálni? :) Lehet lebeszélni, kijavítani, vitázni, minden opcióra nyitott vagyok :D


Köszönöm!



2012. júl. 18. 11:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
E Természetes hogy igen! nem csak egy volt 2-3is volt már mikor a föld született,lehet még vagy 5is ha minden jól megy,de sztem a legközelebbi az jó 1200év múlva lesz uh no para!
2012. júl. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod :)


Nem azon aggódom, hogy én azt megérem-e, csak elméletben :D Tegyük fel, hogy az emberiség még fennáll, amikor a következő jégkorszak jönne. Túlélné, mit gondolsz? :)

2012. júl. 18. 12:15
 3/18 anonim ***** válasza:
30%

Túlélnénk a jégkorszakot: Igen.

Minden bizonnyal azonban az emberi erőszakosság miatt rengetek fajtársunk esne áldozatául az erőforrások/táplálék/eszközök megszerzésének.

Nézz meg egy apokaliptikus filmet.

G.

2012. júl. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Jégkorszak nemcsak volt és lesz, hanem most is van, csak most egy interglaciális időszakban vagyunk, ahogy írtad is.

[link]


Mivel az ember a kialakulása óta már millió éveket töltött jégkorszakban, nem hiszem hogy emiatt pusztulna ki. Hogy a jelenlegi civilizáció mennyire lenne tartható, az egy más kérdés.

2012. júl. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%

Ma sokkal jobb esélyünk lenne túlélni, mint bármikor régebben.


Persze, ahogy már írták is, az emberi mohóság és profitéhség miatt százmilliók fagynának meg és halnának éhen, míg mások tobább gazdagodnának eközben.

2012. júl. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%
Emberi léptékkel igen hosszú távon azért egyre gyengébbek lesznek a jégkorszakok, mivel folyamatosan nő a Nap luminozitása, milliárd évenként kb. 10%-kal. Ez százmillió évenként csak 0.96%-ot jelent, de a hatása ennél több lesz, mert ahogy olvadnak a havas, jeges felületek, úgy csökken a földfelszín albedója, ezzel több meleget nyel el, mint változatlan albedo esetén. Aztán a tengerek magasabb hőmérséklete miatt nő a légkör vízpára-tartalma, ez erősödő üvegházhatást eredményez, amitől további melegedés lesz.
2012. júl. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm!


Vagyis akkor túlélnénk, habár lehet hogy a civilizáció felbomlásához vezetne. Esetleg hatalmi harcok alakulnának ki, ugye? Úgy értem, akinek van rá lehetősége, mindent megtenne élelemért és hasonló dolgokért. Úgy értem, aki tehetősebb, annak jobb esélyei lennének? Vagy ebben az esetben már teljesen mindegy lenne?


És mi a véleményetek a sokat hangoztatott üvegházhatásról? Létezik? Vagy, amit annak titulálnak, az csupán egy természetes folyamat, nevén nevezni egy interglaciális időszak? Vagy mind a kettőt éljük most?


Kedves válaszoló, azt írtad, nézzek apokaliptikus filmet. Milyet tudnál ajánlani, ha megkérdezhetem? :)

2012. júl. 18. 13:37
 8/18 anonim ***** válasza:

Ha nem létezne jelenleg is üvegházhatás, akkor a Föld átlaghőmérséklete ma nem plusz 12-14 Celsius fok lenne, hanem mínusz 18.


A földi élet kialakulásakor pedig még hidegebb lett volna üvegházhatás nélkül, mert akkor a Nap luminozitása a mainak csak a 75-80%-a volt. A akkori hőmérsékletet (üh-hatás nélkül) persze a Kelvin-skálán tessék kiszámolni.


Ebből bárki eldöntheti, létezik-e.

2012. júl. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nos, egy jégkorszakos film jut most eszembe, de apokaliptikusból sorolok párat:

Az út: Sajnos még nem volt időm rá, de nagyon jó, sokan ajánlják.

Legenda vagyok: Zombis, de éppen azért jó, mert nem csak az eszetlen öldöklés megy benne.

Resident Evil (Kaptár), főleg a 3, 4: Zombis. Ez inkább az akcióra megy, de egy kötelező filmsorozat. Nagyon jó. :)

Carriers: Ez különösen rámutat arra, hogy mi lesz az emberekből, lelkileg.

Sorozat: The Walking Dead: Zombis, de alapvetően drámasorozat. Érdekes dolgok vannak benne.

Egy link:

[link]

És talán a leg témába vágóbb: Holnapután

G.

2012. júl. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%

Az üvegházhatás az emberi tevékenység nélkül is létezik a Földön, és nem emiatt vagyunk interglaciális időszakban. Az ember csak fokozta az üvegházhatást. Ez két külön fogalom.


Valószínűleg minden ország törekedne a korábbi állapot fenntartásán, tehát országok, kormányok maradnának, de erősen eltolódnának az erőviszonyok, más erőforrás számítana majd értékesnek, mint most. Lennének országok, amiket egyszerűen eltörölne egy másodlagos katasztrófa, vagy egyszerűen nem tudnának alkalmazkodni a klímához. Ez tömeges vándorlást is elindíthat. Valószínűleg több helyen anarchia is lenne, és ott nagy szerep jut majd a nyers erőnek, de azért szerintem a legtöbb helyen ragaszkodnának a korábbi szabályokhoz.

Az életminőség viszont szinte mindenhol romlana, hiszen az élelem megtermelése hasonló mennyiségben már eleve szinte lehetetlen feladat. A gazdasági rend is nagyot változna, munkahelyek tűnnek el, megbénul a termelés, szállítás.

Szerintem egy nagyon nehéz időszak után (30-60 év?) lassan kialakulna egy új rend, új erőviszonyokkal. De hogy ez pontosan hogyan nézne ki, azt nem tudom. :)

2012. júl. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!