Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A színtévesztő emberek mit...

A színtévesztő emberek mit élveznek a 3D-s filmekből?

Figyelt kérdés
Ugye a 3Ds filmek amiket szemüveggel kell nézni azok a filmbe beleszőtt piros kék vagy piros zöld vonalak variációi adják ki azt az effektet mintha lejönne a vászonról a film. Na most egy színtévesztő vagy színvak ember ebből mit érzékel??

2012. júl. 23. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A színtévesztő élvezi, mivel nem színvak, látja a színeket, csak ami pl. nekem lila, az neki kék.
2012. júl. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól még láthatja. A moern 3D-s filmek pedig már egészen már technikát használnak, annak nincs köze a színekhez.
2012. júl. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Én nem vagyok színtévesztő, viszont én pl. utálom a 3D-t, zavar, fáj tőle a szemem/fejem, nem látom folyamatosnak a mozgást... egyszerűen csak természetellenesnek hat, és zavaró ezért.

Szóval, nem kell ehhez színtévesztőnek lenni, simán van, aki nem szereti, és kész.

2012. júl. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A színes szemüveges technika se rontja el, még a színvakoknál se szerintem, ugyanis a színszűrők is csak az egyik csatornát engedik az egyik, illetve a másik szemébe. Tehát 3D-ben fogja látni, természetesen fekete-fehérben, de te sem fogod látni belőle az összes színt, ha így nézed.


Amúgy most cirkulárisan polarizált fénnyel szokás dolgozni. Másrészt én tudom nézni a 3D-t és nincs tőle semmi bajom, de eddig kb. az Avatar volt tényleg olyan, hogy megérte 3D-ben csinálni (mondjuk annak a filmnek ez volt a lényege). Én úgy látom, hogy a filmeken nem dob annyit általában a 3D, hogy megérje hozzá szemüveget venni, és vacakolni vele.

2012. júl. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3d-ben fogja látni, mivel itt a színek a szemüveg működéséhez kellenek és a fényt ő is érzékeli.

A színeket viszont a szokása szerint téveszteni fogja.

2012. júl. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A szín tévesztés semmilyen módon nem befolyásolja a térlátást bármelyik módszer használata esetén sem.


Van olyan ember aki nem szereti a 3D visszajátszásokat mert különböző okok miatt nem látja jól. Pl az szédülést és fejfájást okozhat ha valaki féloldalasan jobbra vagy balra tartja a fejét ilyen videó nézése közben. Ilyenkor az egyik szemmel magasabban látjuk és a másikkak lejjeb jelenik meg az a kép ami egyébként össze tartozik. Az agy ekkor nem tudja egyszerüen összeilleszteni térhatású képpé. Ez okozza a zavart. Aki képes mindkét szemét nyitva tartva élni a valós életét, az egyenes fejtartással 3D anyagot is jól és élvezettel, valóságszerüen tud nézni. Már volt amikor annyira bele feledkeztem 3D demó anyagba, hogy elkaptam a fejem a képernyőből kirepülő és fejem mellett elszáguldani látszó éles fa töredék ütő nyél szilánkja elől, aztán elmosolyodtam, hiszen ez csak illúzió! De annak nagyon jó.


Másik demo videónál a hóesésszerű látvány hatalmas pelyhei, látszólagosan a képernyő és a fejem között látszott megjelenni.


Szóval nagyon is látványos tud lenni a 3D hatás a mai technikákkal. A lényeg, hogy egyenes fejjel nézzük.


Színtévesztőnél, sőt akár színek nélkül is ugyanúgy látszik a mélység és a kiemelkedés illúziója.



-------Én nem vagyok színtévesztő, viszont én pl. utálom a 3D-t, zavar, fáj tőle a szemem/fejem, nem látom folyamatosnak a mozgást... egyszerűen csak természetellenesnek hat, és zavaró ezért.


--------

2012. júl. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amit a végére beillesztettem szaggatott vonalak közé, az a válasz egyik részéhez szántam segédletnek de elfelejtettem a végén kitörölni onnan.


Egyébként van még egy dolog ami kicsit zavaró lehet az elején de azt meg lehet tanulni. A szemünknek térlátáskor a mélységnek megfelelően közelebbre és távolabbra kellene fókuszálnia.


A virtuális 3D hatásnál mindig a képernyő síkjára esik a szem fókusza (élességi pontja). Az, hogy ez ne legyen zavaró, az rövid idő alatt megtanulható használat közben. Viszont a fej oldal irányú elbillentésekor keletkező szédülést csak egyenesen fejtartással lehet kiküszöbölni, különben az tényleg nagyon zavaró lehet.


Aki a valós életben jól lát mindent két szemmel, az a 3D anyagot is képes hasonlóan nézni.



Azt is meg lehet tanulni, hogy mindenféle segédeszköz nélkül sztereó képként tudjunk nézni kettő, egymás mellett megjelenített v. elhelyezett térhatású kép párt. Ilyenkor egyet látunk középen térhatásúként és egyet-egyet balra és jobbra villogva-vibrálva, akár egy papírlapon is.

2012. júl. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!