Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a különbség a past continuo...

Chucknorris9786 kérdése:

Mi a különbség a past continuous és a past simple között? PL:1. We were sitting in a café while you were waiting in the bank. Itt mindkét mondatrészben past continuous van 2. I made the breakfast while you were having a shower. Itt van Past simple

Figyelt kérdés
2012. júl. 30. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
ugyan az mint a jelen időnél... a continous az folyamatos, hosszú ideig tartó cselekmény... (második mondat: a reggeli elkészítése rövidebb ideig tartott mint a zuhanyzás)
2012. júl. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Sztem a 2. mondatban is past continuous van, 'while'lal mindig azt használjuk. A continuous folyamatos cselekvés a simple pedig csak simán, hogy mit csinált valaki.
2012. júl. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Itt mindkét mondatrészben past continuous van"


Először is nem mondatrészben, hanem tagmondatban.


A második példamondatban MEGcsinálta a reggelit, mialatt a másik zuhanyzott. Persze Past Continuous is lehet, akkor meg azt jelenti, hogy mialatt te zuhanyoztál, én a reggelit készítettem - de nem biztos, hogy be is fejeztem.

2012. júl. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De én inkább ilyen esetekben azt nem tudom eldönteni mikor folyamatos pl he was reading itt sem értem
2012. júl. 30. 21:52
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is anno úgy magyarázták, hogy húzz egy vonalat a papírra, ez az esemény, ami a múltban történt, hosszabb ideig. Pl. I was reading, vagy i was sleeping.

Ha ezalatt az idő alatt te elkezdtél és BE IS FEJEZTÉL valamit, akkor az én intervallumomon belül vagy, tehát te past simple vagy.


[link]

Itt egy kép, 3 példamondattal. A hosszabb vagyok én, amit a múltban hosszabb ideig csináltam. Míg te a rövidebb csík vagy. A harmadik példában mindketten past cont.-ban vagyunk, mindketten sokáig csináltuk, egymással párhuzamosan.

Remélem érthető. :)

2012. júl. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi de azt hogy tudod eldönteni hogy a made és a bought ige rövidebb?
2012. júl. 30. 22:35
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha van egy helyzet, amit le kell írnod így, akkor azt kell megnézni,hogy a két cselekvés hogy viszonyul egymáshoz. Éppen olvasgattam múlt pénteken (mondjuk órán át, de ez mindegy). Ezalatt te elkezdted és be is fejezted a házi írását (itt megjegyzem, hogy nem make, hanem do, elnézést mindenkitől ezért a tévedésemért!), tehát egy _TELJES_ cselekmény történt. A második példában ugyanez: én végig ott ültem és kávéztam, te meg elugrottál vásárolni, de be is fejezted.

Ha úgy csináltuk volna, hogy én kávézok, te pedig ezalatt VÉGIG vásárolsz, akkor mindkét tagmondat cont.


Másik oldalról pedig ha látsz egy ilyen mondatot, akkor az a cselekmény a rövidebb, amelyik simple.


De meg is cserélhetnénk. Ha te egész délután a házit csinálod, én meg közben pikk-pakk elolvastam pl egy újságot, akkor "I read a book while you were doing your homework".


Így okés? :)

2012. júl. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!