Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Csillagászok, Amatőrcsillagász...

Csillagászok, Amatőrcsillagászok! Milyen okulárt vegyek?

Figyelt kérdés

Van egy 150/750-es f/5-ös nyílásviszonyú reflektorom. Szeretnék hozzá venni új okulárokat lehetőleg 20000 Ft alatt, mert a mostani Bárium okulárokkal sajnos nem vagyok teljesen megelégedve (gyenge kontraszt, az LM szélén kicsit torzít). Tudnátok ajánlani 10mm alatt lehetőleg közepesnél nagyobb látómezejű (+50°) oklit?

Mi a véleményetek erről: [link]

Én a 4mm-esen gondolkodtam.

A vélemény érdekelne, de ha tudtok jobbat ami árban is belefér és jobb, akkor írjatok.



2012. aug. 17. 12:03
 1/3 A kérdező kommentje:
Még mindig semmi válasz? Az érdekelne, hogy milyen eszközökkel szereljem fel a fent említett új teleszkópomat, ha később talán asztrofotózáshoz is megjönne a kedvem. Tudnátok ajánlani csillagászati szaküzletek honlapját vagy olyan fórumot, ahol ez a téma?
2012. aug. 22. 16:03
 2/3 anonim ***** válasza:
2012. aug. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Budapesti Távcső Centrum
2012. aug. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!