Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Amikor kicsinyítem a képet mi...

Amikor kicsinyítem a képet mi történik a pixelekkel?

Figyelt kérdés
Kevesebb lesz, vagy egyesülnek? De ha nagyítom, akkor nem fog több pixelből állni. Kicsit zavaros.
2012. szept. 27. 17:21
 1/7 kalmj ***** válasza:
Vagy a képpont méretét változtatod kicsinyítésnél, vagy összevonod a pontokat. A nagyításnál nem talál ki új részleteket.
2012. szept. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerintem a képpont méretét, mert másképp a kép egy bizonyos méret után fekete lenne. Vagy mégsem?
2012. szept. 27. 20:48
 3/7 anonim ***** válasza:
A pixelek száma csökken természetesen. A kép felbontása lesz rosszabb. A nagyításnál vannak interpoláción alapuló módszerek amikkel elérhetőek, hogy ne legyen a minőségromlás olyan nagy mintha csak simán a pixeleket nagyítanánk meg. A módszer lényege hogy pl. egy pixelt kiterjesztenek mondjuk kilencre. Az eredeti pixel melletti új generált pixel színe pedig az eredetileg szomszédos pixel, és az eredeti pixel színkülönbségének átlaga.
2012. szept. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kalmj ***** válasza:

"Szerintem a képpont méretét, mert másképp a kép egy bizonyos méret után fekete lenne. Vagy mégsem?"


A számítógépen mindkettőt megtalálod. Például a monitor felbontását tudod növelni-csökkenteni, ez adatvesztés nélkül dolgozik. Ezt képszerkesztőnél is beállíthatod, de van olyan lehetőséged is, hogy egy fotót például 1024-800-as méretre kicsinyíts, amivel lényegesen csökken az adattömeg és bármelyik e-mailrendszer elbírja.

Igen, jól gondolod ez a színerősséget, a kontrasztot, élességet rontja, és a legtöbb kép egy pontba sűrítve egy szürkés árnyalatot ad. A Művészeti galériának készült el egy ilyen összegző képe, el is nevezték magyar szürkének. :)

2012. szept. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pixelt nem nagyítunk, mert nem lehet. Egy kép valahány pixelből áll. Nagyobb kép többől, kisebb kép kevesebből.

A kicsinyítésnél meghatározott módszer szerint törlünk pixeleket a képből, ezek vissza nem hozhatók a kicsinyített képből. A nagyításnál meghatározott helyeken új pixeleket veszünk a képhez, ezeknek az "értékét", tulajdonságait a környező pixelekből határozzuk meg.


Egyes alkalmazások megtartják az eredeti képet, csak mutatnak helyette egy más mérető "nézetet". Ekkor az eredeti visszavarázsolható, természetesen nem a gyártottból, azt eldobják, és előveszik a "régit".

2012. szept. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kalmj ***** válasza:

"Pixelt nem nagyítunk, mert nem lehet. Egy kép valahány pixelből áll. Nagyobb kép többől, kisebb kép kevesebből. "


A pixel valahány darab, de a felbontás bármikor megadhatod bármelyik monitoron, nyomtatón, fényképező, stb. Mégpedig, hogy 1cm²(vagy inch) hány képpontot tartalmazzon.

2012. szept. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Pixelt nem nagyítunk, mert nem lehet."


Ha van egy képem amit eredetileg 1024*768 ban látok a monitoron, majd lecsökkentem a képet a felére (oldalhossz szerint), akkor annak a képnek a felbontása 512*384 lesz. Ha most ezt a képet ugyanakkora monitoron nézem, a pixelek nagyobbak (egy pixelben 4 van). Így értettem a pixelnagyítást.

2012. szept. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!