Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ki hogyan mibol epulne urhajot...

Ki hogyan mibol epulne urhajot amivel galaxisok kozti utazas is lehetseges lenne?

Figyelt kérdés

2012. okt. 18. 22:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már megvannak a szupertitkos terveim, hogy hogyan tudom a sötét energiát meghajtásra használni. A sötét energia lepárlása is folyamatban van, főleg a gyakorikérdéseken feltett kérdésekből és hozzászólásokból (leginkább: szerelem, szex rovat) párlom le, és gyakoríniumnak neveztem el.
2012. okt. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Shai-Hulud ***** válasza:
100%
Semmiből. Ugyan már, űrhajó. Én teleportálással közlekedek!
2012. okt. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

"Ki hogyan mibol epulne urhajot"

Milyen nemzetiségűnek tetszik lenni?

2012. okt. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
mert mi koze a nemzetisegnek ehez?
2012. okt. 19. 07:52
 5/20 anonim ***** válasza:

Az, hogy aki írni sem tud, az nem valószínű, hogy valaha is űrhajót fog építeni. Az előző csak próbált jóindulatú lenni, és az ékezettelen és minden szempontból hibás kérdésedet annak próbálta betudni, hogy esetleg nem magyar az anyanyelved.


Amúgy már attól is nagyon büszkék lehetnénk magunkra, ha a saját galaxisunkat be tudnánk járni, fel tudnánk fedezni, de még ettől is nagyon-nagyon messze vagyunk. Amíg nem vagyunk képesek átlépni azt a kényelmetlen korlátot, hogy semmilyen anyag vagy információ nem képes a fénynél gyorsabban haladni, addig azt hiszem tök mindegy az űrhajó anyaga.


Képzeld el, hogy találunk egy lakható bolygót a közelben, mondjuk úgy 10 fényéven belül. Elköltözik oda egy haverod, írsz neki, egy emailt: Hello, hogy vagy, milyenek ott a csajok? És 20 év (HÚSZ ÉV) múlva kapod meg a választ: Kösz jól, minden baró. Csajok nincsenek, de legalább hideg a sör.


Ilyen körülmények között egy új bolygó kolonizációjának sem lenne sok gyakorlati haszna, mert sem értelmes kommunikációra sem semmiféle kereskedelemre nem lennénk képesek az új bolygónk lakóival.


A következő néhány száz évben kitűzhető reális cél a Mars meghódítása. A csillagközi utazás még legalább 1000 évig váratni fog magára, a galaxisok közötti utazás, ha egyáltalán lehetséges beláthatatlan messze van még.

2012. okt. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

az irasnak semmi koze az IQ hoz de mindegy

es kimondta hogy lakhato bolygot keresnek azert epitenk urhajot

letfentarto rendszerekkel elmeletbe meglahetne oldani hogy maga a hajo legyen ugymond a bolygo

illetve ha mar epitenek egy urhajot szerinted menetrendszerinti jaratot akarnek inditani vele?

en kivancsi voltam vagyok ki hogyan alna hozza

de mint altalaba a magyarok tobsege az orranal nem lat tovabb

2012. okt. 19. 09:31
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Kérdező, köszönöm neked, igen nagy mennyiségű sötét anyagot sikerült kinyernem az előző hozzászólásodból.
2012. okt. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Én fényből építenék űrhajót, az jó gyors lenne.
2012. okt. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
szuk lato koru egy bagazs
2012. okt. 19. 11:18
 10/20 Shai-Hulud ***** válasza:
100%
De örülünk, hogy te viszont ennyire művelt, okos, tájékozott, széles látókörű és racionális vagy. :-D
2012. okt. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!