Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha ismerjük a mátrix négyzetét...

Isziszke kérdése:

Ha ismerjük a mátrix négyzetét, hogyan állapíthatjuk meg a mátrixot?

Figyelt kérdés

példaul: Mivel egyenlő az A eleme M2(R) mátrix, ha

A^2=(1 12)

(-4 1)



2012. okt. 21. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem csak úgy, hogy felírod a keresett mátrixot általános alakban (betűkkel), ezt megszorzod önmagával, így kapsz egy elég csúnya négyismeretlenes másodfokú egyenletrendszert, és ha tudot, ezt megoldod.
2012. okt. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy kétszer kettes mátrixnak négy négyzetgyöke van, feltéve, hogy nincsenek negatív sajátértékei. Ha vannak, akkor a keletkező négyzetgyökök komplexek lesznek.

Diagonizálod, gyököt vonsz a sajátértékekből, majd visszatranszformálod.

2012. okt. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az elsőnek: igen.. én is így csináltam de a négyismeretlenes II. fokú egyenletrendszert nem tudom megoldani :D.. lehet hogy inkább ezt kellett volna kérdezzem :D

A másodiknak: egyik osztálytársam is valahogy így csinálta.. rövidebbnek is tűnik mint a másik... de egyelőre szerintem az egyenletrendszeres megoldással próbálkozok :D

köszönöm a válaszokat

2012. okt. 23. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!