Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi alapján számolják ki az...

Mi alapján számolják ki az átlagéletkort? Részleteiben érdekel.

Figyelt kérdés

Mert én csak annyit hallottam róla, hogy az 1 éves kor alatt meghaltakat nem számítják bele, azon kívül mindent. Meg gondolom ahány számítás, annyi különböző módszer, de engem a leginkább bevett szokások érdekelnének. Illetve vannak-e részletes statisztikák?


Például Japánban a legmagasabb az átlagéletkor. Ugyanakkor ott a legmagasabb az öngyilkossági arány is. Ez beleszámít statisztikarontó tényezőként? Illetve a balesetek beleszámítanak, vagy csak a természetes halálok? És természetes halálok esetében bontják-e még tovább?



2012. nov. 4. 06:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Normális esetben az élveszületett embereket számolják bele, az elsö évben meghaltakat is. AKi meghalt, az halottnak számit, mindegy, hogy mibel halt meg.


Vannak természetesen olyan kimutatások, ahogy külön lebontják, hogy hányan haltak meg annyi idösen, hányan haltak természetes halát, balesetben, tartós betegség miatt, stb.


A legmagasabb életkornak semmi köze az öngyilkossáok számához, az öngyilkosságnál CSAK az számit az életkor-statisztikáka, hogy hány éves volt.


Mellesleg statisztikában nincsenek SZOKÁSOK, legfeljebb megadott feltételek, ami alapján az adott statisztikát készitik.

2012. nov. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy az átlag érzékeny a szélsőséges értékekre. Emiatt nagyon le tudja húzni az a sok öngyilkos, akik többségében tizenévesen vagy huszonévesen követik el. Azaz ha őket kizárnánk akkor lehet, hogy a 80 év 90 lenne. Ilyesmire gondoltam.


Lebontott, részletes kimutatásokat merre találok?

2012. nov. 4. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!