Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van olyan x valós szám,...

Van olyan x valós szám, amelyre igaz, hogy Gyök alatt x2 = −x? Melyik az? Hét tanulóból négyet ugyanannyiféleképpen lehet kiválasztani, mint hármat, ha a kiválasztás sorrendjétől mindkét esetben eltekintünk.

Figyelt kérdés
Megoldások szerint mind2 igaz,hogyan?

2012. nov. 4. 16:25
 1/5 anonim válasza:

1. A gyök akkor van értelmezve, ha az alatta levő összeg pozitív. x2(gondolom x a négyzeten) pozitív bármely x valós számra, tehát az összefüggés igaz, ha x negatív.

2. Tudjuk, hogy a kiegészítő kombinációk megegyeznek, tehát C(3 7) egyenlő C(4 7). Az, hogy 4 tanulót kiválasztunk a 7-ből, az ugyanaz, mintha a maradék 3-at választanánk ki. De ha beteszed őket a kombinációk képletébe, akkor is kijön.

2012. nov. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

az elsőt értem tényleg egyszerű csak elnéztem :), viszont a másodikat még mindig nem??


ezzel próbáltam számolni, hogy 7*6*5*4 ugye a 4 kiválasztása, a másik meg 7*6*5 3 kiválasztása, ez miért nem jó??

2012. nov. 4. 16:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindkettő igaz.

Az elsőnél egyébként jó a 0 is.

A másodiknál: a te képleted azért nem jó, mert itt nem számít a sorrend. Így vagy leosztod a képletedet annyival ahányszor sorba tudod rendezi a kiválasztott tanulókat:


4 tanuló: 7*6*5*4/(4*3*2*1)

3 tanuló:7*6*5/(3*2*1)

Vagy egyből a kombináció képletét írod fel ( "n alatt a k"), vagy úgy gondolkodsz, hogy amikor kiválasztasz 4 embert, akkor azt úgy is felfoghatod, hogy kiválasztottad azt a 3-at, akit nem veszel bele a csapatba.

És itt csapat alatt a kiválasztott tanulókat értem, csak úgy gondolom, így érthetőbb a megfogalmazás.

2012. nov. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

*Pontosabban:

Amit te írtál képlet, az megkülönbözteti a gyerekek sorrendjét, ezért le kell osztani 3 illetve 4 faktoriálissal, hogy a különböző sorrendek ne legyenek figyelembe véve. És így már ugyan az a képlet adódik a 3 illetve 4 gyerekes verzióra is.

2012. nov. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A másodikat nézd úgy, hogy kétfelé kell osztanod a csapatot:

a)egyik csapatba kiválasztasz négyet, másikba a maradék, azaz három

b) egyik csapatba kiválasztasz hármat, a másikba a maradék, azaz négy

ha megnézed, az a) és a b) gyakorlatilag tök ugyanaz.

2012. nov. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!