Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi kell ahhoz, hogy valaki...

Mi kell ahhoz, hogy valaki sebész lehessen?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az egyetemi évekre, meg tandíjra. Igazából plasztikai sebész szeretnék lenni, de nem sokat tudok róla... ha valaki adna egy részletes felvilágosítást, azt nagyon megköszönném :)
2012. nov. 19. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
általános orvos diploma=6 év egyetem, ezután 3-4, esetleg 5 év a szakvizsgáig. Tehát összesen kb. 10 év kőkemény tanulással lehet elérni és rengeteg gyakorlattal, na meg persze tehetség sem árt a sebészethez.
2012. nov. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elöljáróban megjegyezném, hogy én nem vagyok orvostanhallgató, de ismerek jópárat, az alábbi információk tőlük származnak.


Ahogy az első is írta, kb. 10 év tanulás. Orvosin tényleg nagyon sokat kell tanulni, bár azt hallottam, hogyha a második és harmadik évet meg tudod csinálni, akkor onnantól már könnyebb. De a sok tanulnivaló mellett még van hogy direkt szívatnak is. (Egyes tanárok vagy komplett tanszékek nagyon szemetek tudnak lenni, bár nyilván nem mindenki ilyen, orvosin is vannak normálisak.)


Felvételi ponthatárok 420 körül de inkább fölötte szoktak lenni. "Tandíj" (nem így hívják hivatalosan) 1 100 000 Ft/félév (Debrecenben). Tehát nagyon drága, de van államilag finanszírozott is. (Ha túl sokszor megbuksz egy tárgyból akkor átkerülsz fizetősre.)


Ja és persze az se árt ha a stresszt jól tűröd. Remélem segítettem.

2012. nov. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a kommenteteket:) hát gondoltam, hogy nem egy könnyű dolog, de így kimondva elég félelmetesen hangzik... minden esetre azért köszönöm, máris okosabb lettem.
2012. nov. 21. 19:02
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem félelmet akartam kelteni, de ha úgy gondolod, hogy neked ez nem menne, akkor válassz mást. Valami könnyebbet vagy kevésbé stresszeset. Gondoltam elmondom én mit hallottam. De szerintem beszélj egy orvostanhallgatóval, pontosabb képet fog tudni festeni a helyzetről. Második voltam.
2012. nov. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!