Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan lehet elmozdítani egy...

Hogyan lehet elmozdítani egy kiskanállal egy hegyet?

Figyelt kérdés
- egy állásinterjúnk kaptam ma ezt a kérdést :))
2012. nov. 21. 12:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
hegy ( mint felszíni forma )
2012. nov. 21. 12:36
 2/11 anonim ***** válasza:
Kiskanállal sehogy, próbáltad már nagykanállal,esetleg villával?
2012. nov. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 2xSü ***** válasza:
100%

Fogom a kiskanalat és merítek vele egy kanál földet és átteszem máshová. Ezáltal a tömegközéppontja elmozdul, így mondhatjuk, hogy elmozdítottuk a hegyet. Nem sokkal ugyan, de elmozdult. Nem volt olyan kikötés, hogy mekkora legyen minimálisan az elmozdulás…


Vagy már az is elég, ha hozzádobom a hegyhez, vagy a gravitációs hatások miatt ha megmozdítom a kiskanalat, az elmozdítja a hegyet is.


Ha viszont 1 m-el kell elmozdítani a hegyet, akkor a kanállal szépen lassan elhordom az egyik oldalát és átteszem a másik oldalára a földet. Megint csak az van, hogy nem volt olyan kikötés, hogy mennyi idő alatt kell elmozdítani.


Én hirtelen így látom a dolgot, persze itt gondolom az a lényeg, hogy mennyire kreatív válaszokat ad valaki.

2012. nov. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Apránként.
2012. nov. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ezzel a szellemességedet, vagy éppen azt próbálják megállapítani, hogy mennyire vagy robot. Például válaszolhatod azt, hogy kitartó, kemény, önfeláldozó munkával, mint ahogyan azt az írek is tették. Vagy valami ilyesmi.
2012. nov. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

azt válaszoltam , hogy szerintem lehetetlen egy kanállal elhordani egy hegyet, egy élet alatt ahhoz kéne néhány ezer év meg egy ember elhordana egy egész hegyet és kiskanállal és a kanál is elkopna közben :P, de ha rajzolok egyet egy lapra :P, akkor aszt kényeden arrébb tudom rakni vele:P

sajnos csak itthon jutott eszme, hogy egy bomba piros gombja helyett lehetne egy kanalat használni kontaktnak a két kábelvég közé

2012. nov. 21. 15:49
 7/11 supra01 ***** válasza:

És felvettek?

Szerintem a leghülyébb válasz volt az, hogy nem lehet elhordani.

Egy állásinterjún nem mondok olyat, hogy NEM LEHET!

Már bocsi!

2012. nov. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 R.Gábor válasza:
A kiskanál kötési energiáit felszabadítva szétrobbantod a hegyet E=m*c2 :)
2012. nov. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

-a technikai interjú a szenior programozóval jobb volt :)) ott nem mondtam, hogy nem lehet :P ... most mondjam, hogy neki állok kiskanállal ?

- egyébként ez mar a második forduló volt

-1 írásbeli technikai teszt

-2 HR beszélgetes + szóbeli technikai teszt

-3 PR beszélgetés ( amenyiben két héten belül értesítenek)

-4 training

-5 válogatás (elméletileg minél többet akarnak felvenni azokobol akik mar bejutottak a traingre / csak azokat szűrik ki akiket rossz döntés volt trainingre hívni)


remélem azért nem utasítanak el mert nem állok neki kiskanállal hegyeket mozgatni :P

2012. nov. 21. 19:07
 10/11 R.Gábor válasza:
vagy kitennék a hegy melletti síkságra egy táblát hogy ha tetszik a táj a kanálra rakj a hegyről egy követ.
2012. nov. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!