Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan oldanátok meg a követke...

Hogyan oldanátok meg a következő feladatot? (erős idegzetű matematikusoknak való)

Figyelt kérdés

[link]


A fenti képen van a rajz. Adott a beta illetve az l oldal hossza. A pirossal rajzolt oldal egyikét vagy az alfa szöget kell meghatározni. Habár ha az egyik megvan, akkor az összeset ki lehet számolni, viszonylag egyszerűen.


Én megoldottam, de az eléggé bonyolult változata a megoldásnak. Szerintem van egyszerűbb megoldása is, csak nem jövök rá. Ezért reménykedem, hogy valaki itt egyszerűbben meg tudja oldani.


Nem írom le az én megoldásom, hogy ne befolyásoljon senkit. Esetleg annyit, hogy felhasználtam, hogy van két hasonló háromszög.



2012. nov. 23. 16:34
 1/7 2xSü ***** válasza:
100%
Az érdekes, ha megoldottad. Az „l” oldal és a béta van meg csak? Akkor alfa akármekkora lehet. A bal alsó sarokból a jobb felsőbe menő egyenest a középpont körül úgy forgathatod, ahogy akarod, az semmiben nem függ l-től és bétától. Magyarán alfa akármekkora lehet.
2012. nov. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 2xSü ***** válasza:
100%
Sőt az alsó vízszintes vonalat is tologathatod bétától és l-től függetlenül.
2012. nov. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bizony, itt lemaradt valami!

Vagy egy arány, vagy egy derékszög, vagy más információ.

Az előzőnek igaza van.

2012. nov. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ha a beta meg van adva, akkor plusz a derkékszög és megvan a másik szög is (az alfa melletti) nem??
2012. nov. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
nah elakadtam, majd holnap :D ilyenkor nem fog az agyam
2012. nov. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
de az értékeket add már meg légyszi, hogy majd azzal számoljak
2012. nov. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az értékek még változnak. Paraméteresen kell megoldani.

Sajnos nem lehet megoldani. Az én megoldásom is helytelen.

Amúgy én úgy oldottam meg, hogy felírtam három egyenletet, három ismeretlennel, de ezek nem lineárisan függetlenek.

2012. nov. 25. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!