Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van egy olyan majdhogynem...

Van egy olyan majdhogynem méregdrága csillagászati lupém, amibe ha éjjel a teraszról belenézek és felfordulok a csillagok irányába, azon belül is a Jupiterre bámulok kipihent szemekkel, erős négyszög alakú deltoidnak látom azt?

Figyelt kérdés
Hogyan forgassam a veteránnak is elmondható olvasólécet, vagy netán önmagam testi állapotát, hogy kiegyenesedjen az irány és feltehetőleg az igazi reális imázsa jöjjön vissza a bolygónak?
2011. júl. 15. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Szívjál minőségi anyagot ne olyan ótvar amit most és akkor rendesen oktaédernek látod a Jupiter, ahogy kell.
2011. júl. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valami ilyesmit látsz?

[link]

2011. júl. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

lehet hogy en tudom rosszul, de a lupe az egy 2 gyujtolencsebol osszeeszkabalt "nagyito", amit ekszereszek, otvosok hasznalnak, nem? Mivel meregdraga gondolom apokromatikus, triplet lencsekbol van neked. Szerintem egy ilyennek a nagyitasa 50-60x-nal nem nagyon lehet feljebb ami nem tul elonyes bolygokra hisz ennek a 6szorosa ami mar jo.

Egyebkent lehet hogy a kep defokuszalt vagy a lencse paras, netan eros jusztirozasi problema (ami nem tudom jelentkezhet e egy ilyen eszkoznel)

2011. júl. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!