Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Biztos, hogy minden derékszögű...

Biztos, hogy minden derékszögű háromszög belső szögeinek az összege 180 fok?

Figyelt kérdés
2009. aug. 19. 21:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: [link]
2009. aug. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
88%
Ne linkezz, képzelődj. Ott állsz az északi sarkon két csicskáddal. Egyiket leküldöd valamilyen irányba, elfordulsz 90 fokot és a másikat meg arra küldöd. Azaz az északi sarkon fix 90 fok lesz. Ugye. Aztán a csicskák elérik az egyenlítőt, és elindulnak egymás felé. Ott is 90 fokok lesznek. Mert ugye leérsz az egyenlítőre, és elfordulsz 90 fokot. Na és így lett a csokapik.
2009. aug. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
65%

Utolsónak köszönöm a magyarázatot, a többieknek meg a lepontozást. Jellemző, hogy a jó választ pontozzák le 47%-ra.

Térben is lehet gondolkozni, nem csak síkban.

2009. aug. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nem olvastad a kommentemet!!Nem sik,hanem görbült felületről beszéltem,csak a kérdésnél elfelejtettem kiírni!!Ezért bocsi!Pedig létezik,gondolj bele..Vagy kérdezz meg valami matemetikust..
2009. aug. 24. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!