Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Matematika autodidakta módon?

Matematika autodidakta módon?

Figyelt kérdés

Ha valaki nem éppen matekos beállítottságú és 10-15 év kihagyás után kell folytatnia a matematikai tanulmányait, van esetleg jó könyv, vagy bármilyen szájbarágós anyag (matek hülyéknek), ami segíthet?

Fel lehet főiskolai szintű matematikából készülni magántanár nélkül ilyen esetben?


2012. febr. 16. 08:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Jó alap lehet ehhez az Obádovics féle "Matematika" könyv. Kicsit tömör, de azt követve már tudsz keresgélni máshol is egy-egy téma után. Azt hiszem neten is elérhető pdf-ben.
2012. febr. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én egyetem alatt a Boyai könyvsorozatot forgattam előszeretettel. Minden - felsőfokú intézményben tanított - matekos témakört feldolgoz a könyveiben. Az alapoktól szájbarágósan, példákkal, sok sok feladattal kísérve.

Az egyetemi oktatás + az ott adott könyvekkel egymás után 3 félévben is megbuktam Analízis 1-ből. Aztán megvettem ezt, és ezek a könyvek végigkísértek egész a szigorlatig.


De, nem kell feltétlenül egyből könyv. Ha igazán akarod, neten utána tudsz olvasni, a legutóbbi kis apró szabály is le van vezetve. Ha wikipédián nem találod, kiguglizod, és meg lesz az. Mostanában ha megkér valaki, hogy segítsek neki matekból, mindig netről nézem át az egészet újra, hogy felelevenítsem a tanultakat.

2012. febr. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A helyzet a következő: jómagam gimnáziumban épphogy átcsúsztam matekból (más tárgyakból jó tanuló voltam). Két év kanyar után kikötöttem egy gazdasági szakon.

Mire kiderült, hogy halványlila gőzöm sincs az egészről, magántanárral vettük át - már a gimnáziumi anyagot is, mert abban is bőven volt fehér folt. Analízis, valszám, operáció kutatás, stb, mindezek egy szigorlatban összefoglalva később. Hónapokig napi 3-4 órát tanultam, hogy a kegyelemkettest elérjem - holott más vizsgákat akár egy órányi tanulással is jól teljesítettem.

Jómagam szerencsésen végeztem is azóta a főiskolával.


Azonban most a férjem került ugyanebbe a helyzetbe. 15 éve érettségizett, most iratkozott be ugyanarra a szaktípusra, amit én is elvégeztem. Hasonlóan nem kifejezetten matematikai beállítottságú ember, az érettségi anyagot réges rég elfelejtette - és ő is épphogy átcsusszant.


Egyetlen különbség, hogy én a harmadik szemeszter végén kaptam észbe, ő csak most kezdi, tehát nem utólag kell tüzet oltani.


Az ajánlott könyveket meg fogom nézni, remélem, hogy segít neki. Az Obádovics féle könyvet ismerem, az nekem nem volt egyértelmű, próbáltam az alapján megérteni, de nem ment.

A másikat nem ismerem, de rákeresek majd.


A helyzetet egyébként úgy tessék elképzelni, mintha valaki hirtelen egy angol felsőfok felkészítőjén találná magát, de annyit tudna angolul, amit külföldi haveroktól és a reklámokból felszedett. Ő hiába keres rá a folyamatos befejezett múltra, amikor olyan hiányosságai vannak, hogy az alanyt sem tudja beazonosítani egy mondatban.

Hasonló most a helyzet a matekkal.


A saját példám miatt különösképpen segíteni se tudok a férjemnek, mert bár én levizsgáztam (sokadszorra, épphogy) belőle, szerintem már az ajtóban kivitte a huzat a fejemből az ismeretanyagot.

2012. febr. 17. 07:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!